MDB Oyunları: Badmintonçumuz qızıl medal qazandı - YENİLƏNİB + FOTO
MDB Oyunları: Badmintonçumuz qızıl medal qazandı - YENİLƏNİB + FOTOYeniyetmə və gənc badmintonçularımız Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən MDB Oyunlarında ümumilikdə 1 qızıl, 3 gümüş və 1 bürüc medal qazanıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, oğlan badmintonçuların şəxsi yarışında Diki Panqestu finalda Qazaxıstan idmançısı Dmitri Panarini 2:0 hesabı ilə məğlub edərək MDB Oyunlarının qalibi olub.
Qızların şəxsi yarışında badmintonçumuz Era Maftuha finalda Rusiya təmsilçisi Mariya Qolubevaya 0:2 hesabı ilə uduzaraq turnirin gümüş medalına layiq görülüb.
Oğlanların qoşa yarışında Diki Panqestu-Məhəmməd Xədafi cütü finalda Rusiya badmintonçuları Georgi Lebedev-Lev Barinov tandemi ilə qarşılaşıb. Üç set davam edən qarşılaşma badmintonçularımızın 1:2 hesablı məğlubiyyəti ilə başa çatıb. Badmintonçularımız müvafiq kateqoriyada gümüş medala yiyələnib.
Qarışıq-qoşa yarışında yarımfinalda Pavel Moniç-Reqina Qaliəhmədova (Rusiya) cütünə 0:2 hesabı ilə uduzan Aqil Qəbilov-Era Maftuha tandemi müvafiq kateqoriyada bürünc medal qazanıb. Xatırladaq ki, daha öncə yeniyetmə və gənc badmintonçularımızdan ibarət millimiz komanda yarışında gümüş medal qazanıb.
Kazanda keçirilən MDB Oyunlarında Azərbaycanı təmsil edən badmintonçu Diki Panqestu oğlanların şəxsi yarışında yarımfinalda Rusiya təmsilçisi Georgi Lebedevə 2:1 hesabı ilə qalib gələrək müvafiq kateqoriyada finala yüksəlib.
Finalda badmintonçumuz qrup mərhələsində 2:0 hesabı ilə məğlub etdiyi Qazaxıstan idmançısı Dmitri Panarinlə qarşılaşacaq.
Final oyunu Bakı vaxtı ilə saat 16:00-da başlayacaq və "Matç TV Strana" kanalı ilə canlı yayımlanacaq.
MDB Oyunları: Badmintonçumuz qızıl medal qazandı - YENİLƏNİB + FOTOMDB Oyunları: Badmintonçumuz qızıl medal qazandı - YENİLƏNİB + FOTO