Tramp Ukrayna üzrə sülh danışıqlarındakı əngəli açıqladı
Ukraynada nizamlama üzrə danışıqlarda irəliləyiş var, lakin tərəflər arasında qərəz çoxdur. "Associated Press" istinadən xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp Ağ Evdə keçirilən tədbirdə bildirib. ABŞ prezidenti əlavə edib ki, gündəmdə bir çox vacib məsələlər var. Xatırlada
30 martKİV: ABŞ qanunsuz miqrasiya ilə mübarizəyə 300 milyon dollar xərcləyib
ABŞ cəmi bir neçə ay ərzində qanunsuz miqrasiya və narkotik ticarəti ilə mübarizəyə 300 milyon dollardan çox vəsait xərcləyib. "Report" xəbər verir ki, bu barədə CNN ölkənin Müdafiə Nazirliyindəki (Pentaqon) mənbələrə istinadən məlumat yayıb. Agentliyin məlumatına görə, nazirlik miqrantlar
30 martTürkiyə XİN: Suriyaya qarşı sanksiyalar aradan qaldırılmalıdır
Suriyaya qarşı sanksiyalar aradan qaldırılmalıdır. "Report" xəbər verir ki, bu barədə Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyinin yaydığı bəyanatda bildirilir. Qeyd olunub ki, həmçinin Suriyada sabitliyin bərpası üçün addımlar atılmalıdır: "Türkiyə Suriyada təhlükəsizlik və sabitliyin yaradılmasını
30 mart"Pandora qutusu" açıldı: İran raketləri ABŞ bazalarını hədəfə alıb
İran raketləri yeraltı bazaların olduğu bütün şəhərlərdə buraxılış qurğularına yüklənib və ABŞ tərəfindən eskalasiya olduğu təqdirdə buraxılmağa hazırdır. -ın verdiyi məlumata görə, bu barədə "Tehran Times" xəbər yayıb. "Pandora qutusu"nu açmaq ABŞ hökumətinə və onun müttəfiqlərin
31 martƏfqanıstanda həbsxanalardan 2500-ə yaxın məhbus azad edilib
Ramazan bayramı münasibətilə Əfqanıstanın ali dini lideri Heybətullah Axundzadə əfv fərmanı imzalayıb. "RİA Novosti"yə istinadən xəbər verir ki, bu fərmana əsasən, 2500-ə yaxın məhbus azad edilib. Əfqanıstan Ali Məhkəməsinin Mətbuat Xidmətinin məlumatına görə, Silahlı Qüvvələrin başçısı Əbdü
30 martBolqarıstanda heyvanların müdafiəsi ilə bağlı kütləvi etirazlar keçirilib
Bolqarıstanın 20 şəhərində heyvanların müdafiəsi ilə bağlı kütləvi aksiyalar keçirilib. "Report" xəbər verir ki, bu barədə TASS məlumat yayıb. Etirazlara səbəb iki Bolqarıstan vətəndaşının saxlanılması olub. Onlar bir neçə il ərzində heyvanların işgəncəyə məruz qalmasını, öldürülməsini lent
30 mart500-dən çox cəriməsi olan qızın BMW-si əlindən alındı
Rusiyanın paytaxtı Moskvada yarım milyon rubl dəyərində 500 cəriməyə görə qızın BMW markalı avtomobili əlindən alınıb. yerli mediaya istinadla bildirir ki, Dövlət Yol Müfəttişliyinin əməkdaşları Sudostroitelnaya küçəsində BMW markalı avtomobili idarə edən və yol hərəkəti qaydalarını pozduğuna görə yarı
30 martFilippində təyyarə qəzası: Ölənlər var
Filippinin Panqasinan bölgəsində baş verən təlim təyyarəsi qəzasında iki nəfər həyatını itirib. "Inquirer News"a istinadən xəbər verir ki, Filippin polisi "Cessna" tipli kiçik təyyarənin təlim uçuşu zamanı qəza keçirməsi nəticəsində 32 yaşlı pilot və 25 yaşlı tələbəsinin həlak olduğun