Məhkəmə Sünikin keçmiş qubernatorunun oğlu barəsində hökm çıxarıb
Məhkəmə Sünikin keçmiş qubernatorunun oğlu barəsində hökm çıxarıbErmənistanın Sünikin vilayətinin keçmiş qubernatoru Surik Xaçatryanın oğlu Tiqran Xaçatryan 4 il 3 ay azadlıqdan məhrum edilib.
"Report" Ermənistan KİV-inə istinadən xəbər verir ki, bunu vəkil Vaaqn Keşişyan açıqlayıb.
Məlumata görə, 2024-cü il dekabrın sonunda o, həbsdən azad edilib. Onun barəsində həbs qərarı alternativ ehtiyat tədbiri ilə əvəz olunub.
Xaçatryan qanunsuz silah və sursat saxlamaqda, xuliqanlıqda və s. ittiham edilib. 2023-cü il iyunun 19-da avtomobil servislərindən birində mübahisə baş verib, atəş səsləri eşidilib. Atəş açan Xaçatryan, zərərçəkən isə avtomobil servisinin 46 yaşlı əməkdaşı Armen Baqdasaryan olub.
Dünyada   Baxılıb: 338   Tarix: 29 mart 2025
Ekvador ABŞ qoşunlarının gəlişinə hazırlaşır: Ölkə prezidenti Trampdan nə xahiş edib?
Ekvador fəal şəkildə ABŞ qoşunlarının gəlişinə hazırlaşır. -ın xəbərinə görə, bu barədə CNN nəşri məlumat verib. Nəşrin əldə etdiyi məlumatlarda ölkənin cinayətkar qruplarla mübarizəyə başlayacağı ilə bağlı xəbərlər yer alıb. Ekvador Prezidenti Daniel Noboa ABŞ Prezidenti Donald Trampa dəstək üçün müraciə