Yaponiyanın "SoftBank" qrupu ABŞ-da süni intellekt (AI) sənaye parkları yaratmağı planlaşdırır və 1 trilyon dollardan çox investisiya yatırmağı düşünür. "Report" xəbər verir ki, bu barədə "Nikkei" biznes qəzeti yazıb. "SoftBank"ın təsisçisi və icraçı direktor
Rusiya və Hindistan Benqal körfəzində hərbi dəniz təlimləri keçirəcək
Martın 31-də Benqal körfəzi sularında "Indra Navy-2025" Rusiya-Hindistan təlimlərinin dəniz hissəsi başlayacaq. "Report" xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidməti məlumat yayıb. Qeyd olunub ki, təlimin birinci hissəsi konfrans formatında sahildə baş tutacaq
Tramp: Qrenlandiya mütləq Amerika olacaq
Amerika Birləşmiş Ştatlarının hakimiyyəti Qrenlandiyanı əldə etməyə nail olacaq. "Report" xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp "NBC News"a müsahibəsində bildirib. "Biz Qrenlandiyanı əldə edəcəyik. Bəli, yüz faiz", – o qeyd edib. Ağ ev rəhbərinin sözlərin
Tramp Ukrayna üzrə sülh danışıqlarındakı əngəli açıqladı
Ukraynada nizamlama üzrə danışıqlarda irəliləyiş var, lakin tərəflər arasında qərəz çoxdur. "Associated Press" istinadən xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp Ağ Evdə keçirilən tədbirdə bildirib. ABŞ prezidenti əlavə edib ki, gündəmdə bir çox vacib məsələlər var. Xatırlada
Süd içən körpə boğulub öldü
Britaniyada süd içən körpə boğularaq ölüb. "Daily Mail"ə istinadən bildirir ki, Cimmi Alderman adlı körpənin həyatı altıncı həftəsində sapandın içində təhlükəli vəziyyətdə qalması ilə sona çatıb. Anası Elli qısa müddətdən sonra onun hərəkətsizliyini və heç bir səsin olmadığını aşkar edib. Həkimləri
Məsciddə yuyulmağa gətirilən meyit DİRİLDİ
Dağıstanda öldüyü güman edilən qadın məsciddə vida mərasimi zamanı qəflətən dirilib. yerli mediaya istinadla bildirir ki, qadın xəstələnib və huşunu itirib - yaxınları onun dünyasını dəyişdiyini düşünüblər. Meyiti yumaq üçün məscidə gətiriblər və o, burada gözlərini açıb. Dirilən qadın xəstəxanaya yerləşdirilib
Pablo Eskobarın ortağı Kolumbiyaya qayıdarkən saxlanılıb
Medellin kokain kartelinin keçmiş liderlərindən biri, ABŞ-da 33 il həbsdə yatmış Karlos Leder Frankfurtdan Kolumbiyaya qayıdarkən həbs edilib. "Report" xəbər verir ki, bu barədə ölkənin miqrasiya xidməti məlumat yayıb. Qeyd olunub ki, barəsində aktiv həbs orderi olan Karlos Enrike Leder Riva
Maraqlı fakt: Çində adambaşına 100 ağac var
Çinli alimlər genişmiqyaslı tədqiqat apararaq, ölkə üzrə ağacların paylanmasının ətraflı xəritəsini tərtib ediblər. Lazer texnologiyalarından istifadə edərək, onlar Çinin hər bir sakininin təxminən yüz ağaca "sahib olduğu"nu müəyyən ediblər. Lakin real rəqəm, ehtimal ki, daha yüksəkdir. b
Aprelin 1-dən qərar qüvvəyə minir - Rusiyada miqrantların uşağı ilə bağlı QADAĞA
Rusiyada aprelin 1-dən rus dilini bilməyən miqrant uşaqlarının məktəblərə qəbulunu məhdudlaşdıran qadağa qüvvəyə minəcək. "Veçernaya Moskva"ya istindən xəbər verir ki, bunu rusiyalı hüquqşünas Devid Adams xatırladıb. O qeyd edib ki, əcnəbi vətəndaşların övladlarının təhsil müəssisəsinə daxi