Bu gülü zədələmək və ya qoparmaq 244 min cərimə ilə nəticələnə bilər
Elazığın Arıcak rayonunda 'Ağlayan gəlin' olaraq adlandırılan lalələr nəsli kəsilmək üzrədir. türk mediasına istinadən xəbər verir ki, bölgədəki fermerlər bu endemik çiçəklərin nəslinin kəsilməsinin qarşısını almaq üçün toxumlarını bacardıqları qədər yaymağa çalışırlar. Sözügedən çiçəkləri
1 aprelZ nəslini ən çox narahat edən problemlər açıqlandı
Şotlandiyanın Qlazqo Universitetinin Con Smit Mərkəzi Z nəsli ilə bağlı yeni bir araşdırma aparıb. Ölkə.Az xarici KİV-ə istinadla xəbər verir ki, araşdırma nəticəsində Z nəslini (18-29 yaş) ən çox narahat edən problemlər aşağıdakı kimi sıralanıb:. 1. Maddi çətinliklər 37%. 2. İş yerində təzyiq 23%. 3
1 aprelÇin avtomobili almaq istəyənlərin NƏZƏRİNƏ
Maşın bazarında ənənəvi tendensiya dəyişir. Gürcüstandan gətirilən "ikinci əl" maşınlar hakim mövqelərini sürətli şəkildə itirirlər. Ekspertlər bazardakı mövqe dəyişikliyinin mənfi və müsbət tərəflərini açıqlayırlar. Ötən il Gürcüstandan Azərbaycana 290 milyon ABŞ dolları dəyərində 12 min 84
23 martNiyə Yaponiyada çox vaxt dördüncü mərtəbə olmur: Cavab sizi TƏƏCCÜBLƏNDİRƏCƏK
Yapon mədəniyyətində 4 və 9 rəqəmlərinin mənfi assosiasiyaları var, çünki onlar ölüm və əzab anlayışları ilə əlaqələndirilir. -ın xarici mediaya istinadla xəbərinə görə, Yaponiyada olanda turistlər tez-tez bir çox binanın dördüncü mərtəbəsinin olmamasına təəccüblənirlər. Məsələ burasındadır ki, yaponla
31 martİnsana verilən ilk ad NƏ OLUB?
İnsanlar yüz minlərlə il öncədən bir-birlərini adla çağırmağa başlayıblar. Lakin biz bu qədim adların necə səsləndiyini heç vaxt bilməyəcəyik, çünki o vaxtlar yazı yox idi. xəbər verir ki, şəxsi adların ilk qeydləri yalnız təxminən 5500 il əvvəl, Mesopotamiyadakı şumerlərin mixi yazını icad etdiklər
22 mart"Instagram"da YENİLİK
"Instagram" "TikTok"dan daha bir funksiyanı kopiyalayıb. İndi ekranın sağ və ya sol tərəfinə basıb saxlayaraq videonu 2 dəfə daha sürətli izləmək mümkündür. xəbər verir ki, bu barədə məlumat verib. "TikTok" ilk dəfə işə salındıqda videolar cəmi 15 saniyə uzunluğunda ol
30 martAvtomobillərin ekranında oyun oynamaq dövrü başlayır
Texnologiya nəhəngi "Google" tərəfindən hazırlanmış "Android Auto" əməliyyat sistemi avtomobil əyləncələri sahəsində irəliləyişə imza atıb. Belə ki, artıq "Android Auto 14.1"in yeni beta versiyası sensor ekranla təchiz edilmiş avtomobilin media sistemində birbaşa oyunları
1 aprelYuxuda səməni görmək nə deməkdir?
Səməni bolluq, bərəkət, yenilənmə və yeni başlanğıcların simvoludur. Xüsusilə Novruz bayramı ilə əlaqəli olduğuna görə, səməni xoşbəxtlik, ruzi və yeni ümidlərin xəbərçisi sayılır. Yuxuda səməni görmək əsasən uğurlu hadisələr, sevindirici xəbərlər, ruzi-bərəkət və işlərdə uğur kimi yozulur. Ancaq yuxunu