Süd içən körpə boğulub öldü
Süd içən körpə boğulub öldüBritaniyada süd içən körpə boğularaq ölüb.
Lent.az "Daily Mail"ə istinadən bildirir ki, Cimmi Alderman adlı körpənin həyatı altıncı həftəsində sapandın içində təhlükəli vəziyyətdə qalması ilə sona çatıb. Anası Elli qısa müddətdən sonra onun hərəkətsizliyini və heç bir səsin olmadığını aşkar edib.
Həkimlərin bütün səylərinə baxmayaraq, uşağı xilas etmək mümkün olmayıb. Üç gün sonra o, hipoksik beyin zədələnməsi və sonradan ürək dayanmasından ölüb. Faciəyə səbəb sapandda bədən mövqeyinin düzgün seçilməməsi nəticəsində yaranan boğulma olub.
Bu hadisə Böyük Britaniyada ciddi narahatlıq yaradıb. Vurğulanır ki, bir çox anaların körpələri sapandla qidalandırmağın təhlükəsiz üsulları və yeni doğulmuş körpələrin belə daşıyıcılarda düzgün yerləşdirilməsi haqqında kifayət qədər məlumatı yoxdur. Buna cavab olaraq, Səhiyyə Departamenti gələcəkdə oxşar faciələrin qarşısını almaq üçün körpə daşıyıcılarının istifadəsi ilə bağlı təlimatları təkmilləşdirməyi öhdəsinə götürüb.