30 martTramp: Qrenlandiya mütləq Amerika olacaq
Amerika Birləşmiş Ştatlarının hakimiyyəti Qrenlandiyanı əldə etməyə nail olacaq. "Report" xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp "NBC News"a müsahibəsində bildirib. "Biz Qrenlandiyanı əldə edəcəyik. Bəli, yüz faiz", – o qeyd edib. Ağ ev rəhbərinin sözlərin
30 martABŞ ordusu İŞİD-in mövqelərinə zərbələr endirib
ABŞ-nin Afrika Komandanlığı (AFRICOM) hərbçiləri "İraq Şam İslam Dövləti" (İŞİD) terror qruplaşmasının Somalidəki mövqelərinə zərbələr endirib. xəbər verir ki, bu barədə komandanlığın rəsmi saytında dərc olunan məlumatda deyilir. Bildirilib ki, əməliyyat Somali hökuməti ilə əlaqələndirilib
30 martMyanmada zəlzələ nəticəsində Çinin 13 vətəndaşı xəsarət alıb
Myanmada zəlzələ nəticəsində Çinin 13 vətəndaşı xəsarət alıb. "Report" xəbər verir ki, bu barədə Çin Mərkəzi Televiziyası ölkənin Myanmadakı səfirliyinə istinadən məlumat yayıb. "Martın 30-da Çinin Myanmadakı səfirliyi güclü zəlzələ nəticəsində 13 vətəndaşının xəsarət aldığını təsdiqləyib"
30 martTramp Ağ Evdəki 200 illik ağacı kəsdirəcək
Ağ Evin yaxınlığında 200 il əvvəl əkilmiş maqnoliya ağacı təhlükəli vəziyyətdə olduğu üçün kəsiləcək. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, bu barədə qərarı ABŞ Prezidenti Donald Tramp "Truth" sosial şəbəkəsindəki səhifəsində yazıb. "Hər şeyin sonu olmalıdır və bu ağac dəhşətli vəziyyətdədir