Dağ yarıldı, içindən şəlalə çıxdı - VİDEO
Dağ yarıldı, içindən şəlalə çıxdı - VİDEODiyarbəkirdə son günlər təsirli olan güclü yağışlardan sonra dağ yamacında yarılma baş verib. Hadisə nəticəsində yarılan hissədən su fəvvarə kimi fışqıraraq kiçik şəlalə əmələ gətirib.
Sonxeber.az türk mediasına istinadən xəbər verir ki, ərazi sakinlərinin sözlərinə görə, intensiv yağıntı torpaq qatının yumşalmasına səbəb olub və nəticədə yamacda çat yaranıb. Çatın içindən çıxan su qısa müddətdə axara çevrilərək diqqət çəkən mənzərə yaradıb.
Mütəxəssislər bildirirlər ki, bu cür hallar əsasən güclü və davamlı yağışlardan sonra torpaq sürüşməsi və yeraltı su qatlarının təzyiqi nəticəsində baş verir. Hadisə ilə bağlı ərazidə təhlükəsizlik tədbirlərinin görüldüyü bildirilir.
Hadisə   Baxılıb: 411   Tarix: 16 fevral 2026
Gürcüstanda azərbaycanlıların yaşadığı Marneuli rayonunda "qızqaçırma" faciə ilə nəticələnib. Hadisə Alqeti kəndində baş verib. Belə ki, qrup yoldaşı 23 yaşlı yerli sakini evlənmək məqsədi ilə qaçırmaq istəyib. Bu zaman avtomobil onun qarşısını kəsən qızın nənəsini vurub. Qadın yerindəcə keçinib
Pitbul küçədə səkkiz yaşlı uşağa hücum etdi - VİDEO
Türkiyənin Çorum şəhərində səkkiz yaşlı oğlan pitbul cinsli itin hücumuna məruz qalıb. -ın -a istinadən verdiyi məlumata görə, insident ərazidə olan təhlükəsizlik kameraları tərəfindən qeydə alınıb. Yeniyetmə oğlan ətrafdakı insanların köməyi ilə itin hücumundan xilas edilsə də, onun müxtəlif xəsarətlə
Sabirabadda ağır qəza - Ölən və yaralılar var
Sabirabadda baş verən yol qəzasında 1 nəfər ölüb, 4 nəfər yaralanıb. apa-ya istinadən xəbər verir ki, hadisə Sabirabad rayonunun Yastıqobu kəndinin ərazisində baş verib. "Tofaş" markalı avtomobillə "VAZ 2107" markalı avtomobilin toqquşması nəticəsində 1 nəfər ölüb, 4 nəfər yaralanıb