Faciəli şəkildə həlak olan yanğınsöndürənin atası: "Gözləyirdik ki, işdən gələcək" - VİDEO
Salyan rayonunda yanan avtomobili söndürən iki nəfəri maşın vurub. Biri ölüb, digəri xəsarət alıb.
Hadisə nəticəsində 42 yaşlı yanğınsöndürən Hakim Piriyev həlak olub.
Mərhumun anası Şərqiyyə Piriyeva hadisə barədə Baku TV-yə danışarkən göz yaşlarını saxlaya bilməyib:
"Mənə dedilər ki, əzilib. İşdə olub, əzilib. Balam sevinə-sevinə maşın aldı, maşınla balalarını məktəbə aparıb gətirirdi, sevinə-sevinə işə gedirdi. Balamı gözümlə gördüm meyitxanada. Gözlərim görməyəydi".
Mərhumun atası Şahlar Piriyev isə baş verənlərlə bağlı bunları deyib:
"Gözləyirdik, işdən gələcəkdi. Həmişə gəlirdi, gözləyirdik. Gəlib çatmadı".
Hadisə zamanı Salyan rayonunun Xocalı kənd sakini, 37 yaşlı Elşən Tağıyev müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb. Ambulator müalicə üçün evə buraxılan Elşən Tağıyev hadisəni belə xatırlayır:
"Səhər saatlarında yanğın hadisəsi ilə bağlı məlumat daxil oldu. Hava dumanlı olduğu üçün hadisə baş verdi. Yanğını söndürürdük, o da bərk gəldi, vurdu bizi".
20 ilə yaxın müddətdə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin müvafiq bölməsində xidmət edən Hakim Piriyev peşəsinə sadiq xilasedici kimi tanınıb.(oxu.az)
Hadisə Baxılıb: 211 Tarix: 22 fevral 2026
Xarici ölkələrin birində azyaşlı qıza qarşı hücum cəhdi qeydə alınıb. xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, hadisə yaşayış binasında baş verib. Evə daxil olmaq istəyən azyaşlı qız binaya girdiyi anda arxadan yaxınlaşan naməlum şəxs tərəfindən hücuma məruz qalıb. Şəxs qızın ağzını tutaraq ona qarş
19 fevralQəzəbli turist hava limanında təxribat törətdi - VİDEO
Hong Kong Beynəlxalq Hava Limanında nadir hallarda rast gəlinən hadisə baş verib. türk mediasına istinadən xəbər verir ki, 35 yaşlı Böyük Britaniya vətəndaşı terminal binasında aqressiv davranışlar sərgiləyərək özünəxidmət köşklərinə zərər vurub. Şahidlərin sözlərinə görə, şəxs əlinə keçirdiyi meta