Alyaskada gölə düşən təyyarədən möcüzəli xilas: Qanadda 12 saat həyat mübarizəsi
Alyaska ştatında pilot və iki uşaq yüngülmühərrikli təyyarənin gölə düşməsindən sonra möcüzəli şəkildə sağ qalmağı bacarıblar. Onlar qəzaya uğramış "Piper PA-12 Super Cruiser" təyyarəsinin qanadında təxminən 12 saat keçirərək, xilasetmə qrupu tərəfindən tapılana qədər yaşamaq üçün mübariz
Ölümcül oyun: Şahmat taxtasında başlayan qorxunc cinayətlər
Rusiyanın Lipetsk şəhərində yaşayan Nikolay Şubin adlı evsiz küçədə yaşamasına baxmayaraq, şahmatı böyük həvəslə oynayır və yoldan ötənləri oyuna dəvət edirdi. Lakin onun xoş görünüşünün altında qorxunc bir sirr gizlənib: O, şahmat oyununda qalib gələnləri amansızcasına qətlə yetirirdi. -ın verdiyi məlumat
2300 illik freska süni intellektlə bərpa edildi
Mütəxəssislər süni intellektin köməyi ilə qədim yunan freskasını bərpa ediblər. -a istinadən xəbər verir ki, "ReVis" layihəsi çərçivəsində yüksək dəqiqliyə malik fotoqrafiya, analizlər, spektroskopik üsullar və kimyəvi skaner daxil olmaqla qeyri-invaziv diaqnostika və təsvir üsullarından istifad
"YouTube"da yeni funksiya
"YouTube" platforması videotəsvirin çözümlülüyündən ayrıca olaraq, səsin keyfiyyətini seçmək imkanı verən yeni funksiyanı sınaqdan keçirir. bildirir ki, bu barədə "Android Authority"yə istinadla xəbər verir. Hal-hazırda platformada səsin keyfiyyəti videotəsvirin çözümlülüyündən asıl
Niyə hələ də təksiniz? Heç düşünmədiyiniz SƏBƏBLƏR
Siz ağıllı, maraqlı və cəlbedicisiniz, amma münasibətləriniz bir mövsümdən sonra bağlanan seriala bənzəyir. Səbəbi xarici görünüşdə, məşğul həyat tərzində və ya "toksik" partnyorlarda görsəniz də, əsl səbəblər şüuraltınızın "kor zonalarında" gizlənə bilər. bu mövzu ilə bağlı maraql
Telefonunuzu bütün gecə şarjda qoymaq nə qədər təhlükəlidir?
Rahatlıq üçün gecə boyunca telefonunuzu şarjda saxlayırsınız? Bu, cihazınızın batareyasına zərər verə bilər. Müasir smartfonlar kifayət qədər ağıllıdır, lakin onların batareyaları hələ də həddindən artıq yüklənmə problemi ilə qarşılaşır. Yatmazdan əvvəl telefonunuzu elektrik şəbəkəsinə qoşduqda, o, bi
Bu yumurta 912 manata satıldı
İngiltərədəki fermalardan birində tapılan unikal toyuq yumurtası dünyanın ən bahalı yumurtası olub. -ın xarici mediaya istinadla məlumatına görə, o, 420 funt sterlinqə (912 manata) satılıb. Ferma işçisi Eli Qrin qeyri-adi yumurtanı hələ yanvar ayında kəşf edib. O, yumurtanın digərlərindən fərqli yuvarlandığın