ABŞ "TikTok" sazişi üçün Çinə güzəştə getməyə hazırdır
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Çinin "ByteDance" şirkətinə məxsus olan "TikTok" sosial şəbəkəsinin satışı ilə bağlı sazişin bağlanması üçün Pekinə qarşı rüsumları yumşaltmaq imkanını istisna etməyib. bu barədə "Reuters"ə istinadla xəbər verir. "Bəlkə də mən bunu (Çini
AFFA rəsmisi: "Fernandu Santuş bu yolda sona qədər davam etməlidir"
İlk gündən Fernandu Santuşa etimad göstərilib və bu yolda sona qədər davam etməlidir. Bunu "Report"a açıqlamasında AFFA-nın Məşqçilər Komitəsinin sədri Vaqif Sadıqov Azərbaycan millisinin Haiti və Belarusa qarşı keçirdiyi yoldaşlıq matçlarındakı nəticələrini dəyətləndirərkən deyib:. Mütəxəssi
İranın XİN başçısı İrəvana getdi
İranın xarici işlər naziri Abbas Araqçi İrəvana səfər edib. xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan KİV-i məlumat yayıb. Abbas Araqçini hava limanında Ermənistan xarici işlər nazirinin müavini Vahan Kostanyan qarşılayıb. Səfər çərçivəsində onun rəsmilərlə görüşləri planlaşdırılıb
Korrupsiya və radikalizm: Tramp məhkəmələrin dərhal araşdırılmasını tələb etdi
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Vaşinqtondakı, həmçinin Nyu-Yorkdakı məhkəmələri ən korrupsiyalaşmış və radikal qurum kimi qiymətləndirib. -ın verdiyi məlumata görə, bu barədə o, "Truth Social" sosial şəbəkəsindəki səhifəsində yazıb. Ağ Ev rəhbəri ölkədə məhkəmə sisteminin yoxlanılmasının zəruriliyin
Putin həyatını bu film dəyişibmiş
Rusiya prezidenti Vladimir Putin onu kəşfiyyat orqanlarında işləməyə nəyin vadar etdiyindən danışıb. xəbər verir ki, Rusiya lideri TASS-a müsahibəsində hələ məktəbi bitirməmiş kəşfiyyata getmək istədiyini etiraf edib. Putin bunun "Qalxan və Qılınc" filmi sayəsində baş verdiyini bildirib. Onu
Tramp yenə İranı hədələdi: Çox pis nəticələrlə üzləşəcək
"Biz ya danışıb müzakirə etməli olacağıq, ya da İranla çox pis şeylər olacaq. Mən bunun baş verməsini istəmirəm. APA xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp jurnalistlərə bildirib. ABŞ Prezidenti İslam Respublikasının onun diqqətlə izlədiyi məsələlər siyahısında birinci yerdə olduğun
Rusiyalı reper Timatinin (əsl adı Timur Yunusov) başına iş gəlib. bildirir ki, sənətçini məhkəməyə verib, iki milyon rubl (təxminən 41608 manat) almaq istəyirlər. Məlum olub ki, erməni iş adamı Artur Sarkisyan musiqiçinin 2023-cü ildən uzun müddətdir partnyoru Anton Pinski ilə birgə təsisçisi olduğ
Cənubi Koreyada meşə yanğını 1300 illik buddist məbədini məhv edib: Ölənlərin sayı artdı
Cənubi Koreyada altı gündür davam edən meşə yanğınları nəticəsində 18 nəfər həlak olub, 23 min nəfər təxliyə edilib. -ın -a istinadla verdiyi məlumata görə, bu barədə prezident səlahiyyətlərini müvəqqəti icra edən Han Dok Su bildirib. O, bunları ölkə tarixinin ən dəhşətli yanğınları adlandırıb. Bunda
ABŞ ilə Ukrayna arasında vacib sənəd gələn həftə imzalana bilər
ABŞ və Ukrayna nadir torpaq metalları üzrə əməkdaşlıq razılaşmasını gələn həftə imzalaya bilərlər. -ın xəbərinə görə, bu barədə ABŞ-nin maliyyə naziri Skott Bessent "Fox News" telekanalının efirində məlumat verib. Maliyyə Nazirliyinin rəhbəri bildirib ki, Vaşinqton iqtisadi tərəfdaşlığa dai