Lukaşenko and içdi, vəzifəsinin icrasına başladı
Lukaşenko and içdi, vəzifəsinin icrasına başladı2025-ci il yanvarın 26-da keçirilən seçkidə yeddinci dəfə Belarus Prezidenti seçilən Aleksandr Lukaşenko rəsmən səlahiyyətlərinin icrasına başlayıb.
Sonxeber.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, Minskdəki Müstəqillik Sarayında prezidentin təntənəli andiçmə mərasimi keçirilib.
Ölkənin yüksəkvəzifəli şəxslərinin, eləcə də inaqurasiyaya dəvət olunmuş çox sayda qonağın iştirak etdiyi mərasimdə A.Lukaşenko sağ əlini Belarus Konstitusiyasının üzərinə qoyaraq, belarus dilində xalqa sədaqətlə xidmət edəcəyinə, insan və vətəndaşın hüquq və azadlıqlarına hörmətlə yanaşacağına və qoruyacağına, ölkənin əsas qanunlarına əməl edəcəyinə və qoruyacağına and içib.
Bundan sonra dövlət başçısı vəzifəyə başlamaya dair aktı imzalayıb. Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri İqor Karpenko A.Lukaşenkoya prezident vəsiqəsini təqdim edib.
Dünyada   Baxılıb: 381   Tarix: 25 mart 2025
İlon Mask "insanlıq yox olur" deyir: Bəs elm buna nə cavab verir?
Milyarder İlon Mask son müsahibəsində Marsda bir şəhər qurmağın insan sivilizasiyasının gələcəyini təmin etmək üçün vacib addım olduğunu bildirib. O, bəşəriyyətin müharibə, nüvə fəlakəti, meteorit toqquşması kimi hadisələrlə və ya aşağı doğum səviyyəsinə görə "böyüklər üçün bezlərdə ölmə" təhlükəs
Rusiyalı kişi məşhur aktrisaya görə intihara cəhd etdi - Sevgisinə qarşılıq verməyib
50 yaşlı rusiyalı uzun müddət Salma Hayekin hesabına yazıb, hətta "ürəklər" də göndərib, lakin heç bir cavab almayıb. -ın xarici mediaya istinadla xəbərinə görə, Kalininqradda (Rusiya Federasiyası) geniş ictimai rezonansa səbəb olan hadisə baş verib: 50 yaşlı kişi Hollivud aktrisası Salma Hayeki