"Dostları" sayəsində görün nə hala düşdü! Bu sözləri DİQQƏT ÇƏKDİ - VİDEO
Cənub bölgəsində qeydiyyatda olan 7 mindən artıq narkoman var. Onlardan 3700-ü Lənkəranın payına düşür. Lənkəran rayonlararası narkoloji xəstəxananın baş həkimi Vüqar Əliyev bildirib ki, narkoloji xəstələr arasında gənclər və yeniyetmələr daha çoxdur. Narkoloji xəstələr arasında qadınlar da var.
Ağ ölümə düçar olanlardan biri də Məcid yaşadıqlarını "Aztv Xəbər"ə danışıb. "Üzümü göstərməyin. Çünki əməlim yaxşı deyil" deyən Məcid deyib ki bu yola "dostları"nın sayəsində düşüb. Amma indi sağalmaq istəyirsinizsə deyir. Buna görə sözügedən xəstəxanada müalicə alır.
" Əvvəllər deyirdim ki, qaçıb gedim. İndi şükür edirəm ki, uzaqlaşıram. İnanıram Allahın izni ilə həkimlərin köməyilə sağalacam və bu bəladan uzaqlaşaram".
Uzun illərdir narkotik aludəçisi olan 38 yaşlı Məcidin də sonu ölüm olan bu yolun yolcularına sözü var:
" İki dənə balam var. Mən özüm də istəmərəm ki, balalarım mənim kimi bu bəlaya düçar olsun. Birinin 17, digərinin isə 15 yaşı var. Sizə artıq dərəcədə xahiş edirəm. Onu sizə təklif edən insan bilin sizin dostunuz yox , düşməninizdir.
Ətraflı "AzTv Xəbər"in süjetində: