Azərbaycanda 22 yaşlı oğlan status yazıb intihar etdi - FOTO
Azərbaycanda 22 yaşlı oğlan status yazıb intihar edib.
Sonxeber.az xəbər verir ki, ARB televiziyasında yayımlanan "Səni Axtarıram" verilişinə müraciət edəm Məhəbbət Məmmədovun Şərqiyə Məmmədova anası bildirib.
Şərqiyə Məmmədova bildirib ki, oğlu yanvarın 30-u oğlum evdən çıxıb:
"Oğlum mənə dedi ki, bir az mağazanın qarşısında dayanıb geri qayadacam. Məhəddin Məmmədli ilə domino oynayıblar. Həmin Məhəddin Məmmədli də uşağımı götürüb aparıb. Şübhələndiyimiz şəxs olan Cavidə də zəng çatmayanda atası səhərə yaxın Məhəbbətin arxasınca getdi. Həyat yoldaşım evə çatanda Məhəbbətin telefonunu görür. Bir az irələyəndə oğlumun asılmış meyitini tapır. Həyat yoldaşımın səsinə məndə ora qaçdım. Bizim kənddə artıq ikinci hadisədir. Deyilənə görə hadisə qız üstündə olub. Cavidlə danışandan sonra qız Məhəbbətə "WhatsApp"da 11 dəfə zəng edib. Qız buna deyib ki, telefonu aç. Məhəbbətdə yox deyib. Qız buna yazıb ki, məni anamın qohumlarına verirlər. Əgər oğlum intihar etsəydi iki-üç gün əvvəl edərdi. Mən qaynımın oğlundan, qohumum Məhəddindən və yoldaşımın əmisi oğlu Mürsəqindən şübhələnirəm. Oğlumu Məhəddin çağırıb, aparıb. Həmişə demişik ki, onlardan uzaq dur. Məhəbbət arzu edirdi ki,toyu olsun. Qızın anası yas mərasimində bildirdi ki, oğlunu sənin qohumların öldürüb. Kənddə çox adam deyir ki, oğlum öldürülüb. Oğlumun sonuncu danışığı Cavidlə olub".
Məhəddin Məmmədli bildirib ki, Şərqiyə Məmmədovanın yalan danışır:
"Mən sizin verlişinizdə gördüm ki, Şərqiyə Məmmədova oğlunun ölümündə məni gnahlandırır və bildirir ki, mənim pis vərdişlərim var. Qanımdan analiz götürə bilərsiniz, mənim heç bir pis vərdişim yoxdur. Məhəbbət mənə yaxın insan idi. Bütün dərdlərini mənə danışırdı. Ölümündən 4 gün əvvəl yaxşı deyildi. Sevdiyi bir qız var idi. Deyirdi ki, qızı başqasına verirlər. İntihar etdiyi gündən 1 gün əvvəl günorta onunla danışdım. Səsi yaxşı gəlirdi. Dedi ki, qızla danışmışam, onu qaçıracam. Üstümdə 400 manat pul var. Atımı da 600 manata satacam. Aprelin 15-i qızın yaşı tamam olur. Elə həmin gün də qızı qaçıracam. Saat 7-də Məhəbbətlə görüşüb, domino oynadıq. Həmin günü əhvali-ruhiyyəsi də yaxşı idi. Sonra mən Məhəbbətlə ayrılıb, sinif yoldaşımla onun bibisi oğlu ilə getdik. Məhəbbət intihar etməzdən öncə status qoymuşdu. Yazılmışdı ki, bir ip, bir təpik, xırıltı səsi və xoşbəxtlik".