Məktəblərə silahlı hücum ilə bağlı dezinformasiya yayan şagirdə hansı cəza gözləyir?- Açıqlama
Məktəblərə silahlı hücum ilə bağlı dezinformasiya yayan şagirdə hansı cəza gözləyir?- AçıqlamaXəbər verdiyimiz kimi sosial şəbəkələrin xarici seqmentində Bakı şəhərindəki bəzi məktəblərə silahlı hücum planlaşdırıldığı ilə bağlı insanlarda həyəcan və süni ajiotaj yaratmağa yönələn məlumatlar yayımlanmış və vətəndaşlarımız arasında narahatlığa səbəb olmuşdur. "Telegram" səhifəsində yerləşdirilmiş dezinformasiya Bakı şəhəri Nizami rayonu 229 saylı tam orta məktəbə aid fotoşəkli həmin məktəbin azyaşlı şagirdinin 12.03.2024-cü il tarixində çəkdiyi və özü tərəfindən eyni adda və məzmunda yaradılan kanala yerləşdirildiyi müəyyən edilmiş, həmin şəxs qanuna müvafiq qaydada istintaqa cəlb edilmişdir. Bəs həmin şagirdə hansı cəza verilə bilər ?
Məktəblərə silahlı hücum ilə bağlı dezinformasiya yayan şagirdə hansı cəza gözləyir?- AçıqlamaVəkil məsələyə aydınlıq gətirib: