Afrikada üç min illik ağaclar aşkar edilib
Planetimiz hər kəsi öz sirləri və müəmmaları ilə təəccübləndirməyə davam edir. Alimlərin Tanzaniyada son tapıntısı bir daha sübut edib ki, təbiət sürprizlərlə doludur. bu barədə -ya istinadla xəbər verir. Bildirilir ki, Tanzaniyanın cənub-şərqində Udzunqva dağlarının cəngəlliklərində aparılan tədqiqatla
ABŞ-də 380 milyon il yaşı olan qalıqlar zibilliyə atıldı
ABŞ-nin UPS çatdırılma xidməti ödəniş etməyən Nyu-Cersi universitetinin səhlənkarlığı səbəbindən 380 milyon il yaşı olan daşlaşmış qalıqları zibilliyə atıb. -ın məlumatına görə, bu barədə "NBC News" telekanalı mənbəyə istinadən xəbər verib. Bildirilir ki, bu hadisə ilə əlaqədar Uilyam Paterso
Əti soyuducuda nə qədər saxlamaq olar?
Ət kimi bir məhsul hər kəsin rasionunda yoxdur, lakin bir çox insanın rasionunda var. Əlbəttə, soyuducu onu saxlamaq üçün ən yaxşı yerdir. Ancaq soyuducuda mal əti qoymusunuzsa, onu unutmamağa çalışın. Çünki tez xarab ola bilər. Ətin soyuducuda saxlanma müddətini təqdim edir:. Orta hesabla, soyuducud
Kərə yağını düzgün dondurmaq: təzəliyi və dadı qorumağın SİRLƏRİ
Kərə yağı – bişirmədə və bir çox yeməklərdə əvəzolunmaz inqrediyentdir. Yeni bişmiş peçenyelərdə və yumşaq xəmirin içindəki incə və aromatik yağın dadını heç nə əvəz edə bilməz. Lakin bəzən mətbəxdə ən vacib anda yağ ehtiyatınız tükənə bilər. Bəs kərə yağını dondurmaq mümkündürmü ki, hər zaman əlinizi
Düyünü yaxşı bişirmək üçün qazanın qapağını örtmək lazımdırmı?
Bişmiş düyü ən məşhur qarnirlərdən biridir, ona görə də evdar qadınlar onu tez-tez hazırlayır. Lakin bir çox insanın bilmədiyi bir incəlik var - qapaq məsələsi. Düyünün dadlı alınması üçün onu düzgün bişirmək vacibdir. Amma ilk olaraq düyünü yaxşıca yumaq, yalnız bundan sonra bişirməyə başlamaq lazımdır
Avtomobildə yanacaq sızmasının təhlükələri və səbəbləri
Avtomobil salonunda benzin qoxusunun yaranması və ya maşının altında rəngli ləkənin görünməsi yanacaq sızmasının əlamətləridir. Bu, ciddi və təhlükəli bir problemdir, dərhal tədbir görülməlidir. -ın "İzvestiya"ya istinadla verdiyi məlumata görə, bu barədə rusiyalı avtomobil mütəxəssisi Aleksand
Kiçik qızınız "böyük" makiyajı etmək istəyir? - Rusiyalı mütəxəssis təhlükələrdən danışdı
Qızınızın sizdən onu "böyük" makiyajı ilə bəzəməyinizi istəməsi zərərsiz görünə bilər. Lakin övladınızın bu istəyini yerinə yetirsəniz, ona zərər vermək riski yüksəkdir. -ın xəbərinə görə, bu barədə rusiyalı kosmetoloq, dəri-zöhrəvi xəstəliklər kafedrasının dosenti İnna İlyina " "y
Beynin sözləri yadda saxlamaq üçün lazım olan hissələri məlum oldu
Yeni araşdırma beynin sözləri yadda saxlamaq üçün vacib olan hissələrini və epilepsiyanın bu prosesə təsirini müəyyən edib. "Science Daily" saytına istinadla xəbər verir ki, tədqiqat "Brain Communications" jurnalında dərc olunub. Həmin tədqiqat göstərib ki, beynin prefrontal, tempora