Yeni araşdırma beynin sözləri yadda saxlamaq üçün vacib olan hissələrini və epilepsiyanın bu prosesə təsirini müəyyən edib. "Science Daily" saytına istinadla xəbər verir ki, tədqiqat "Brain Communications" jurnalında dərc olunub. Həmin tədqiqat göstərib ki, beynin prefrontal, tempora
Gələcək gəldi: Çin uçan taksi erasına başlayır
Çində ölkə tarixində ilk dəfə olaraq uçan taksiyə lisenziya verilib. -ın verdiyi məlumata görə, bu barədə "South China Morning Post" xəbər yayıb. Bildirilir ki, "EHang Holdings" və "Hefei Hey Airlines" şirkətləri uçan taksi istehsalına görə rəsmi lisenziya alıblar. Taksiləri
109 uşağa Novruz adı qoyulub
Azərbaycanda Novruz, Bayram, Bahar kimi adlara adətən bayram ərəfəsində doğulan uşaqlarda rast gəlinir. Axşam.az Ədliyyə Nazirliyinin rəsmi göstəricilərinə istinadən xəbər verir ki, son 5 ildə bu 3 ad ümumilikdə 869 uşağa verilib. Belə ki, 109 uşağa Novruz, 141 uşağa Bayram, 619 uşağa isə Bahar adı qoyulu
İngilis dilini başa düşürdü, video oyunları oynayırdı: Dahi meymun 44 yaşında öldü
Onun ölüm səbəbi hələlik məlum deyil. Simvollar vasitəsilə ideyaları çatdırmaq və alətlərdən istifadə etmək kimi heyrətamiz bacarığı ilə tanınan 44 yaşlı Kanzi adlı bonobo ABŞ-da araşdırma mərkəzində vəfat edib. xarici mediaya istinadən bildirir ki, bu barədə Meymunların mühafizəsi və idrak təşəbbüs