ABŞ-nin UPS çatdırılma xidməti ödəniş etməyən Nyu-Cersi universitetinin səhlənkarlığı səbəbindən 380 milyon il yaşı olan daşlaşmış qalıqları zibilliyə atıb. -ın məlumatına görə, bu barədə "NBC News" telekanalı mənbəyə istinadən xəbər verib. Bildirilir ki, bu hadisə ilə əlaqədar Uilyam Paterso
8-ci dəfə dünyanın ən xoşbəxt ölkəsi seçildi
Finlandiya səkkiz il ardıcıl olaraq dünyanın ən xoşbəxt ölkəsi seçilib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, bu barədə məlumat BMT-nin sifarişi əsasında bir qrup mütəxəssis tərəfindən hazırlanan Ümumdünya Xoşbəxtlik Hesabatında yer alıb. Siyahının ilk üç pilləsində Danimarka və İslandiya da yer alıb
Həftənin hansı günlərində ev yığışdırmaq olmaz – Bədbəxtlik Gətirir
Əcdadlarımız təmizliyi təkcə gündəlik iş kimi deyil, evi bədbəxtlik və yoxsulluqdan qoruyan magiya ritualları kimi qəbul edirdilər. Deyilirdi ki, əgər təmizlik düzgün günlərdə aparılsa, evə xoşbəxtlik və bolluq cəlb oluna bilər. Lakin elə günlər də var ki, xalq inancına görə o günlərdə ev yığışdırma
"Reels" izləmək beyni zəiflədir
Araşdırmalar göstərir ki, sosial şəbəkələrdə qısa videolar, xüsusilə TikTok, Instagram Reels və YouTube Shorts kimi platformalarda yayımlanan məzmun beynin diqqət müddətinə, dopamin sisteminə və ümumi kognitiv funksiyalarına ( (lat. cognitio - "başa düşmək, dərk etmək, öyrənmək") təsir edir
Yaponiyada yeganə olan avtomobil hərracda satılacaq
"RM Sotheby's" hərrac evi Yaponiyada yeganə olan "Alfa Romeo Disco Volante" kupesini satışa çıxaracaq. -ya istinadən xəbər verir ki, "Carrozzeria Touring" atelyesi ilə birgə hazırlanmış bu avtomobillərdən cəmi on ədəd istehsal edilib. Lakin yaponiyalı müştəri üçün yaradıla
27 yaşlı futbolçu gələcəyin ulduzu olmaq istəyirdi, bəy oldu!
"Beşiktaş"ın 2015-2016-cı illərdə "Gələcəyin Ulduzu" olaraq U19 komandasına cəlb etdiyi futbolçu Maharafa Tandina evlənib. türk mediasına istinadən xəbər verir ki, o, illərlə görüşdüye sevgilisi Elif Başakla evlənib. Onlar keçən il İzmitdə evləniblər. 27 yaşlı Tandina da 2024-cü ild