Bu axşam UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində Azərbaycan təmsilçisi "Qarabağ" İngiltərənin "Nyukasl" klubu ilə qarşılaşacaq.
"Qafqazinfo" xəbər verir ki, Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionunda keçiriləcək görüş saat 21:45-də başlayacaq.
Komandaların start heyətləri açıqlanıb:
"Qarabağ": Mateuş Koxalski, Mateus Silva, Bəhlul Mustafazadə, Kevin Medina, Elvin Cəfərquliyev, Pedro Bikalyo, Marko Yankoviç, Leandro Andrade, Coni Montiel, Abdullah Zubir (k), Kamilo Duran.
Baş məşqçi: Qurban Qurbanov.
"Nyukasl": Nik Poup, Lyois Holl, Den Bern, Malik Tşau, Kiran Tripper (k), Co Uillok, Nik Voltemade, Sandro Tonali, Xavri Barns, Entoni Qordon, Antoni Elanqa.
Baş məşqçi: Eddi Hau.
Matç başladı.
3-cü dəqiqədə E.Qordon hesabı açır.
8-ci dəqiqədə Malik Tyau hesab arasında fərqi artırır.
"Qarabağ"ın müdafiəçisi Bəhlul Mustafazadə zədələnərək 21-ci dəqiqədə meydanı tərk edib.
32-ci dəqiqədə Qordon penalti zərbəsini dəqiq yerinə yetirərək dubla imza atır.
34-cü dəqiqədə E. Qordon het-trik edir.
Entoni Qordon 45+1-ci dəqiqədə penaltidən komandasının beşinci qolunu vurur.
Fasilə. İlk hissə "Nyukasl"ın 5:0 hesablı üstünlüyü ilə başa çatıb.
İkinci hissə başladı.
55-ci dəqiqədə Elvin Cəfərquliyev topu tora ötürür.
72-ci dəqiqədə Ceykob Mörfi komandasının 6-cı qolunu vurur.
Matç bitdi. "Qarabağ" Bakıda İngiltərə təmsilçisinə 1:6 hesabı ilə məğlub oldu.
İdman Baxılıb: 1744 Tarix: 18 fevral 2026
16 fevralQurban Qurbanov: "Qarabağ" Nyukasl qarşısında cəsarətli oynayacaq"
"Qarabağ" UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsində İngiltərənin "Nyukasl" klubu ilə keçirəcəyi ilk oyuna ciddi hazırlaşır. -ın məlumatına görə, komandanın baş məşqçisi Qurban Qurbanov matç öncəsi mətbuat konfransında futbolçuların qarşılaşmaya böyük məsuliyyətlə yanaşdıqların
17 fevral"Qarabağ"ın bugünkü oyunu təxirə salına bilər - Fotolar
Bu gün Misli Premyer Liqasının 19-cu turunda keçiriləcək "Şamaxı" - "Qarabağ" oyunundan öncə çətin vəziyyət yaranıb. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, qarşılaşmanın keçiriləcəyi Şamaxı Şəhər Stadionuna qar yağıb. Stadionun ot örtüyü tamamilə qarın altında qalıb. Hazırda təmizli
10 fevralBəhlul Mustafazadə zədələnərək meydanı tərk etdi
"Qarabağ"ın müdafiəçisi Bəhlul Mustafazadə "Nyukasl"la Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsi matçında zədələnib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, əzələsini dartan futbolçu 21-ci dəqiqədə meydanı tərk edib. Onu Dani Bolt əvəzləyib
18 fevralFaiq Qarayev Qurban Qurbanovdan danışdı - "Kişi udar da, uduzar da"
Qadın voleybolçulardan ibarət millimizin baş məşqçisi Faiq Qarayev "Qarabağ"ın çalışdırıcısı Qurban Qurbanovdan danışıb. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, təcrübəli mütəxəssis saytına müsahibəsində Qurbanovla yaxşı münasibətləri olduğunu deyib. F.Qarayev "Qarabağ"ın məşqçisin
12 fevral"Qarabağ"ın oyununa görə metroda iş vaxtı uzadılır
Sabah UEFA Çempionlar Liqası çərçivəsində "Qarabağ" və İngiltərənin "Nyukasl" klubları arasıda keçiriləcək qarşılaşma ilə əlaqədar metronun iş vaxtı 1 saat uzadılacaq. xəbər verir ki, bu barədə "Bakı Metropoliteni" QSC məlumat yayıb. Bildirilib ki, Azərbaycan Futbol Federasiyalar
17 fevral"Heç bir komanda "Nyukasl"a qarşı oynamaq istəmir" - Qurban Qurbanov
"Böyük tərcübə əldə edə biləcəyimiz bir oyundur. Pley-offda oynamaq Azərbaycan futbolu tarixi üçün ilkdir. "Nyukasl" çox güclü bir klubdur. Onlar dünyanın ən güclü liqasında çıxış edirlər". Teleqraf xəbər verir ki, bunu "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov Bakıda UEF
17 fevralQurban Qurbanov: Futbolçularımız özlərini ələ ala bilmədilər
"Qarabağ" futbolçuları "Nyukasl"la matçda buraxılan qollardan sonra özlərini ələ ala bilməyiblər. "Report"un məlumatına görə, bunu "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov "Nyukasl"a qarşı keçirdikləri UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin il