Masazırda sərnişin avtobusu "Mercedes"lə TOQQUŞUB - Xəsarət ALAN VAR Video
Abşeron rayonunun Masazır kəndində sərnişin avtobusunun iştirakı ilə yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib. xəbər verir ki, hadisə Masazır gölü ətrafında baş verib. Hadisə zamanı Novxanı - Xırdalan istiqamətində hərəkət edən 535 nömrəli sərnişin avtobusu ilə "Mercedes" markalı avtomobil toqquşub
28 martAgentliyin sədrinə yeni müavin TƏYİN EDİLDİ
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyəti sədrinə yeni müavin təyin edilib. xəbər verir ki, bu vəzifəyə Emil Hüseynli gətirilib. O, 6 mart 2025-ci il tarixindən KOBİA-nın İdarə Heyəti sədrinin müavini vəzifəsinə təyin edilib. Qeyd edək ki, Emil Həsən oğlu Hüseynli 1975-ci ild
27 martEvində su qızdırıcısı partlamışdı - 13 gün sonra öldü
Gəncədə su qızdırıcısının partlaması nəticəsində xəsarət alan şəxs 13 gün sonra xəstəxanada ölüb. "Qafqazinfo"nun məlumatına görə, ağır yanıq xəsarətləri alan 1968-ci il təvəllüdlü Əli Xudiyev bu gün müalicə aldığı xəstəxanada vəfat edib. Qeyd edək ki, martın 15-də mərhumun evində su qızdırıcıs
28 martBakıda kolonializmlə mübarizəyə həsr edilən sərgi təşkil olunub
Bakıda kolonializmlə mübarizəyə həsr olunan sərgi təşkil edilib. "Report" xəbər verir ki, sərgi Bakı Təşəbbüs Qrupunun (BTQ) təşkilatçılığı ilə paytaxtda keçirilən "Kolonializm: Dini-Milli Kimliyin Silinməsi" adlı beynəlxalq konfrans çərçivəsində baş tutub. Sərgidə müstəmləkəçiliyi
29 martFitrə zəkatı nə qədər verilməlidir? - RƏSMİ
Qazılar Şurasının Fətvasına görə adambaşına 10-15 manat fitrə zəkatının verilməsi tövsiyə olunur. xəbər verir ki, bununla bağlı Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi (QMİ) məlumat yayıb. Bildirilib ki, fitrə canın sədəqəsidir və imkanı olan müsəlmanın ailəsinin hər bir üzvü üçün fitrə zəkatı çıxarması, imkansızlara
28 martRamazanın 29-cu gününün duası - İmsak və iftar vaxtı
Sabah Ramazan ayının 29-cu günüdür. xəbər verir ki, sabah imsak vaxtı saat 05:02, iftar isə 19:17-dədir. İmsak duası:. "Allahummə ğəşşini fihi bir-rəhməh. Vərzuqni fihit-tovfiqə vəl-isməh. Və təhhir qəlbi min ğəyabihit-tuhməh. Ya rəhimən bi-ibadihil-mu-minin". Tərcüməsi:. "İlahi, bu gü
28 martTələbə qız vəfat etdi - Atasının məzarı yanında məhlul içib
Gəncə Dövlət Universitetinin tələbəsi Nüşabə Məmmədzadə vəfat edib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, 21 yaşlı gəncin ölüm səbəbi hələlik məlum deyil. Faktla bağlı araşdırma aparılır. *. 2004-cü il təvəllüdlü Nüşabə Məmmədovanın ölümünün bəzi təfərrüatları məlum olub. Belə ki, N.Məmmədova ölümündə