Ermənistan və Hindistan arasında memorandum imzalanıb
Ermənistan və Hindistan arasında memorandum imzalanıbHindistanın Pune şəhərində G20 Rəqəmsal İqtisadiyyat İşçi Qrupunun iclası çərçivəsində keçirilən Qlobal Rəqəmsal İctimai İnfrastruktur (DPI) Sammiti çərçivəsində Ermənistan və Hindistan arasında anlaşma memorandumu imzalanıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, rəqəmsal transformasiya üçün uğurlu rəqəmsal həllərin mübadiləsində əməkdaşlığı nəzərdə tutan memorandum Ermənistanın yüksək texnologiyalı sənaye nazirinin müavini Gevorq Mantaşyan və Hindistanın Elektronika və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin baş katibi Alkesh Kumar Şarma tərəfindən imzalanıb.
Memorandum imzalamaqla Ermənistan və Hindistan institusional əməkdaşlığın təşviqi, rəqəmsal transformasiya həlləri, modernləşmənin qiymətləndirilməsi və digər sahələrdə əməkdaşlığı genişləndirməyə hazır olduqlarını bildirirlər.
Mantaşyan sammit çərçivəsində Hindistanın dövlət və özəl sektorunun nümayəndələri ilə də görüşlər keçirəcək. Nazirliyin mətbuata açıqlamasında digər ölkələrin nümayəndə heyətləri ilə də müzakirələrin aparılması gözlənilir.