Erməni qadın Araiyikin paxırlarını açdı:" Onun gərək başı kəsilsin! İnəklərin yemini 1 ay bizə verib" - VİDEO
Erməni qadın Araiyikin paxırlarını açdı:" Onun gərək başı kəsilsin! İnəklərin yemini 1 ay bizə verib" - VİDEO"İTV Xəbər Yekun"un əməkdaşları Xankəndidə olarkən orda yaşayan erməni sakinlərdən biri ilə həmsöhbət olub. Larisa Stepanyan Azərbaycanda doğulub. Tuğ kəndində. Vətəni olaraq Azərbaycanı görür.
Sonxeber.az xəbər verir ki, 70 yaşlı qadın "İTV Xəbər Yekun"a bu illər ərzində gördüklərindən bəhs edib:
"Tuğdan Xankəndiyə tək gəlmişəm. Mən Qarabağlıyam. Hər şeyi Koçaryan edib. Onun başı kəsilməlidir. Mənim Ermənistanda nə işim var. Xankəndidə yaxşı yaşayıram. İşığı və qazı veriblər. Yeməkdən sarı hər şey yaxşıdır. Heç kimim yoxdu və tək özüm qalmışam. Mən buarada qalacağam amma nə vaxt bizim kəndin insanları Tuğa gəlsələr mən də oraya qayıdacağam.
Xankəndi sakini Qarabağ separatçılarının cinayətkar əməllərindən, Arayik Arutyunyanın unu gizlətməyindən danışıb:
"Mən hələ azərbaycanlılardan pis bir şey görmədim. Arayik Arutyunyanın gərək başı kəsilsin. O inəklərin yemini 1 ay bizə verib. Bir dəfə ona dedim ki, mənə ev ver. Gedim yaşayım. Deyirdi yoxdu haradan verim. Mən artıq onların adını istəmirəm eşidim. Unu vermirdi ki, camaat yemək çörək bişirsin".