Blogger Blinovskayaya təcridxanada gözəllik salonundan istifadəyə icazə verildi
Blogger Blinovskayaya təcridxanada gözəllik salonundan istifadəyə icazə verildiBloqqer Yelena Blinovskaya həbs olunduqdan sonra saxlandığı 6 saylı "Peçatniki" istintaq təcridxanasının gözəllik salonundan istifadə edə bilər.
Qaynarinfo xəbər verir ki, bu barədə TASS-a istintaq təcridxanasında bloggerə baş çəkmiş Moskva ictimai monitorinq komissiyasının üzvü Mariya Botova bildirib.
İctimai fəalın sözlərinə görə, bu salonda manikür, pedikür, saç düzümü, rəngləmə və s. etmək olar. İdman zalından istifadə imkanı kimi xidmətlər pulludur.
Botova həmçinin bildirib ki, Blinovskaya dörd çarpayılıq kamerada saxlanılır, onun qeyri-zorakı cinayətlərdə ittiham olunan üç məhkum edilməmiş kamera qonşusu var. Kamerada televizor, soyuducu və duş var.
Blinovskaya 2023-cü ilin aprelində saxlanılıb. Prokurorluq onu 918 milyon rubl məbləğində vergidən yayınma və çirkli pulların yuyulmasında ittiham edib. Məhkəmənin qərarı ilə o, ev dustaqlığına buraxılıb. Daha sonra istintaq marafon təşkilatçısını ödəniş vəsaitlərinin qanunsuz dövriyyəsi ilə bağlı iki ittiham irəli sürüb və məhkəmədən onun ev dustaqlığı şərtlərini pozduğuna görə həbsə alınmasını istəyib. Blinovskaya aprelin 26-dək istintaq təcridxanasına göndərilib.
Blinovskayanın kamera yoldaşlarının elmlər namizədi və doktoru olduğu bildirilir.