19 yaşında şəhid olan QƏHRƏMAN - VİDEO
"Onun mənfur ermənilərə qarşı nifrəti çox böyük idi.Həmişə deyirdi ki, mən işğaldan altında olan torpaqlarımzı ermənilərdən azad edəcəm".
Sonxeber.az xəbər verir ki, bu sözləri şəhid Sakit Allahverdiyevin bacısı "AzTv Xəbər"ə deyib. Sakit Allahverdiyev hələ 3 yaşındaykən torpaqlarımızı düşmən tapdağından azad edəcəyini deyirdi. Həmin dövrdə 3 yaşlı uşağın dedikləri üzlərdə təbəssüm yaratsa da, 19 yaşında əmələ çevrildi. Sakit cavan yaşında ürəkləri fəth etdi.
"Deyirdi kİ, ana mən düşmənlərdən qisasımızı alacağam. Qisasını aldı. Şüşada 19 yaşlı oğlum şəhid oldu. Mən oğlum ilə fəxr edirəm ki, elə bir oğulun anasıyam".
Vətən müharibəsi qəhrəmanı qərargah bölüyünün 3-cü mühafizə taqımının 3-cü mühafizə manqasının atıcısı kimi döyüşlərə qatılıb. Şuşada şərəfli döyüş yolu keçən Sakit Allahverdiyev noyabrın 9-da şəhadətə ucalıb.