Elman Rüstəmovun qızının Londondakı şirkəti 13,3 milyon zərər edib – Fotofakt
Elman Rüstəmovun qızının Londondakı şirkəti 13,3 milyon zərər edib – FotofaktAzərbaycan Mərkəzi Bankının sabiq sədri Elman Rüstəmovun qızı və eyni zamanda da "Meliorasiya və Su Təsərrüfatı" ASC-nin keçmiş sədri Əhməd Əhmədzadənin gəlini olan Günel Rüstəmovanın direktoru olduğu "Gyunel Limited" şirkəti maliyyə hesabatını açıqlayıb.
Yeniavaz.com xəbər verir ki, Böyük Britaniyanın paytaxtı Londonda fəaliyyət göstərən "Gyunel Limited"in sonuncu maliyyə hesabatında şirkətin 6 milyon 195 min 983 funt-sterlinq (13,3 milyon manat) zərər etdiyi göstərilir.
Qeyd edək ki, 28 aprel 2005-ci ildə "Basement 32 Woodstock Grove, London, Uk W12 8LE" ünvanında qeydiyyatdan keçən "Gyunel Limited" növbəti maliyyə hesabatını da 33 gündür təqdim etməyib.
Onu da bildirək ki, bu şirkətin 2007-2021-ci illərdə digər bir rəhbəri Günel Rüstəmovanın həyat yoldaşı Cümə Əhmədzadə olub.
Elman Rüstəmovun 1981-ci il təvəllüdlü qızı Günel Rüstəmova ilə Əhməd Əhmədzadənin 1979-cu il təvəllüdlü oğlu Cümə Əhmədzadə evlidir.
Günel Rüstəmova orta təhsilini Bakıda, ali təhsilini isə Böyük Britaniyada alıb. O, London Kollecində modelyerlik üzrə təhsil alıb, daha sonra İngiltərədə nüfuzlu təhsil ocağı sayılan "Central Saint Martins"i incəsənət və moda sənayesi ixtisası üzrə bitirib. Günel Rüstəmova hazırda Londonda modelyer kimi fəaliyyət göstərir.
Elman Rüstəmovun qızının Londondakı şirkəti 13,3 milyon zərər edib – FotofaktElman Rüstəmovun qızının Londondakı şirkəti 13,3 milyon zərər edib – FotofaktElman Rüstəmovun qızının Londondakı şirkəti 13,3 milyon zərər edib – Fotofakt