Nərimanov rayonunda bina söküntüsü narahatlıq yaradıb! Tikinti şirkəti sakinlər ilə dil tapa BİLMİR - VİDEO
Nərimanov rayonunda bina söküntüsü narahatlıq yaradıb! Tikinti şirkəti sakinlər ilə dil tapa BİLMİR - VİDEONərimanov rayonundakı 5 mərtəbəli binada söküntü işlərinə başlanılıb. Amma hələ də binada yaşayanlar var. Yəni hamı keçməyib. İndi isə həmin köçməyən sakinlər narazılıq edir ki, digər mənzillərdə aparılan söküntü işləri onları narahat edir.
Binada əksər sakinlər ilə müqavilə bağlanılıb. Müqavilə bağlanılan sakinlərin mənzillərində söküntü işlərinə başlanılıb. Ancaq hələ də tikinti şirkəti ilə müqavilə bağlamayan sakinlər var. Onlar hələ də binada yaşamağa davam edirlər.
Sonxeber.az xəbər verir kız bina sakinləri "ATV Xəbər"ə açıqlama verib. Onlar deyir ki, digər mənzillərdə aparılan işlər onları narahat edir. Bəs niyə müqavilə bağlamaqdan edirlər?
"150 min verib deyirlər ki, çıxın buradan. Suyu açıb başıma tökmüşdülər. Evləri isə görün nə gündədir. Mən artıq istəmirəm".
Sökülən binanın yaxınlığındakı yataqxanada yaşayan sakinlərdə tikinti şirkətindən narazıdır. Sakinlər deyir ki, şirkət ilə müqavilə bağlasalar da, köçürülmə gecikir:
"Bir bina köçməmiş deyirlər ki, sizi köçürə bilmərik. Orada 150 nəfər ailə yaşayır. Kirayə haqqınız çoxdu. Bunu deyirlər və biz qalmışıq bu vəziyyətdə. İstəyimiz odur ki, bir az tezləşdirsinlər".
Ətraflı ATV Xəbər"in süjetində: