İlin ilk Günəş tutulması başlayıb
İlin ilk Günəş tutulması başlayıbİlin ilk Günəş tutulması hadisəsi başlayıb.
"Report"un məlumatına görə, bu, qismən Günəş tutulmasıdır.
Günəş tutulması saat 16:43:25-də sona çatacaq.
Tutulmanın maksimumu saat 14:48:36-da olacaq. Qismən tutulma Rusiyanın şimalı, Avropa, Şimal-Qərbi Afrika və Atlantik okeanından görünəcək.
Bu təbiət hadisəsi Azərbaycan ərazisində müşahidə olunmayacaq.
Qeyd edək ki, tutulma hadisələri adi astronomik hadisədir və insanlar, ümumiyyətlə, canlılar üçün heç bir təhlükə törətmir.
Hadisə   Baxılıb: 310   Tarix: 29 mart 2025
Nəsimi rayonunda nəqliyyat vasitəsi qaçıran şəxs saxlanılıb. Bu barədə -a DİN-in mətbuat xidmətindən məlumat verilib. Bildirilib ki, Nəsimi rayonu ərazisində bir nəfərə məxsus "Nissan" markalı avtomobilin qaçırılması barədə polisə məlumat daxil olub. Nəsimi RPİ 19-cu Polis Şöbəsi əməkdaşlarını
Naxçıvanda tələbə dəm qazından zəhərlənərək öldü
Naxçıvanda tələbə dəm qazından zəhərlənərək ölüb. "Nuhçıxan"a istinadən xəbər verir ki, hadisə şəhərin 28 May küçəsində qeydə alınıb. Belə ki, Naxçıvan Müəllimlər İnstitutunda magistr təhsili alan, Laçın rayon sakini, 2003-cü il təvəllüdlü Toğrul Vidadi oğlu Verdiyev kirayə yaşadığı evdə də