Əkrəm İmamoğlunun vəkili saxlanıldı
Türkiyədə korrupsiya istintaqı çərçivəsində həbs edilən və vəzifəsindən uzaqlaşdırılan İstanbul Böyükşəhər Bələdiyyəsinin sədri Əkrəm İmamoğlunun vəkili Mehmet Pehlivan İstanbul Baş Prokurorluğu tərəfindən saxlanılıb. Bu barədə "Haber Global"a istinadən xəbər verir. Məlumata görə, prokurorlu
28 martAzərbaycanın iki şahmatçısı Dünya Kubokuna vəsiqə qazanıb
Azərbaycanın iki şahmatçısı Dünya Kubokuna vəsiqə qazanıb. Bu barədə "Report"a Azərbaycan Şahmat Federasiyasının mətbuat xidmətindən məlumat verilib. Rumıniyanın Eforie Nord şəhərindəki Avropa çempionatında təmsilçilərimizdən ən yaxşı nəticəni Nicat Abasov əldə edib. Son turda heç-heçə oynaya
27 martPolad Bülbüloğlu xanımı və qızı ilə - Foto
Xalq artisti, deputat Polad Bülbüloğlunun ailəsi ilə birgə fotosu yayılıb. Axşam.az xəbər verir ki, şəkli "Avroviziya" təmsilçilərimizdən olan Aysel Adıgözəlzadə sosial media hesabında paylaşıb. Fotoda P.Bülbüloğlu, onun həyat yoldaşı Gülnarə xanım və qızı Leyla yer alıb. "Bu gözəl qız
28 martTəzəpir və Əjdərbəy məscidlərində bayram namazının vaxtı açıqlandı
Azərbaycanın bütün məscidlərində martın 30-da Ramazan bayramı münasibətilə bayram namazları qılınacaq. xəbər verir ki, bununla bağlı Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi (QMİ) məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, Bakıda Əjdərbəy məscidində bayram namazının vaxtı saat 08.00, Təzəpir məscidində 09.00-a təyin edilib
28 martİş adamı Fərhad Əhmədovun keçmiş arvadı vəkilinə qarşı iddiasını geri götürüb
Rusiyada yaşayan iş adamı Fərhad Əhmədovdan boşanaraq məhkəmə yolu ilə Böyük Britaniyada rekord hesab edilən məbləğdə pul əldə edən keçmiş həyat yoldaşı Tatyana Soroka boşanma üzrə vəkili Fiona Şekltona qarşı iddiasını geri götürüb. Mübahisənin predmeti onun keçmiş ərinin əvvəllər Roman Abramoviçə məxsu
28 martBakıda dairə ləğv edilir, məşhur restoran sökülür (VİDEO)
Bakıda daha bir dairə ləğv edilir. Eyni zamanda, ərazidəki məşhur restoran da söküləcək. Söhbət Həsən Əliyev və Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsindəki dairədən gedir. Dairə ləğv edilir və yerində avtomobil tuneli inşa olunur. Tikinti işləri Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi tərəfindən Həsən Əliyev küçəs
28 martSabah ilin ilk Günəş tutulması olacaq
Sabah ilin ilk Günəş tutulması baş verəcək. Bu barədə -a Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Astrofizika kafedrasından xəbər verilib. Bildirilib ki, tutulma martın 29-u saat 12:50:35-də başlayıb, saat 16:43:25-də sona çatacaq. Qeyd edək ki, bu, qismən Günəş tutulmasıdır. Tutulma hadisəsi 3 saat 52 dəqiq
28 mart"Çalovu o üz-bu üzə fırlayanda səhvən evə dəyib" - Video
Yasamal rayonunda rəsmi icazəsi olmadan vətəndaşın evini sökən "Melissa Group" tikinti şirkətinə daxil olan "FEBA" MTK-nın nümayəndəsi hadisə ilə bağlı açıqlama verib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, MTK-nın nümayəndəsi Arzuman Murtuzayev "Xəzər TV"yə söküntü aparılmas