Rusiyada bu şəxslərin 18 yaşına çatmış övladları ölkədən ÇIXARILA BİLƏR
Rusiya hökuməti Dövlət Dumasına əmək miqrantlarının 18 yaşına çatmış övladlarının ya 30 gün ərzində Rusiyanı tərk etməsini, ya da iş icazəsi almasını tələb edən qanun layihəsi təqdim edib. -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə məlumat yayıb. Dövlət Dumasının elektron məlumat bazasında dərc olunmuş sənədi
ABŞ Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Stiven Uitkoff Ukrayna ilə bağlı yeni danışıqlar raundunun yaxın üç həftə ərzində baş tutacağına ümid etdiyini bildirib. "Report"un məlumatına görə, o, bunu "Fox News"a müsahibəsində bildirib. Uitkoffun sözlərinə görə, hər iki tərəfə təqdim edilə
İran Xarici İşlər Nazirliyi (XİN) Avropa İttifaqı (Aİ) ölkələrinin hərbi dəniz və hərbi hava qüvvələrini terrorçu təşkilat kimi tanıyıb. xəbər verir ki, bu qərar Aİ-nin İran İnqilabı Keşikçiləri Korpusunu (SEPAH) terrorçu təşkilatlar siyahısına salmasına cavab olaraq verilib. İran XİN-in açıqlamasınd
"ABŞ İranın uranı zənginləşdirməkdən imtina etməsində israr edir, bu, Vaşinqtonun danışıqlardakı "qırmızı xətt"idir". xəbər verir ki, bunu ABŞ liderinin xüsusi nümayəndəsi Stiven Uitkoff "Fox News" telekanalına müsahibəsində bildirib. "Biz İranla danışıqlara getməzdə