Bakıda yaşayış binasındakı yanğın söndürülüb - YENİLƏNİB + FOTO
Bakının Yeni Yasamal yaşayış massivində, Əsəd Əhmədov küçəsində yerləşən 21 mərtəbəli binada başlayan yanğın söndürülüb.
"Yeni Yasamalda binanın altında qeyri-yaşayış obyektində yanğın başlaması ilə bağlı daxil olan məlumat əsasında əraziyə yanğından mühafizə xidmətinin bölmələri cəlb ediliblər".
Bunu Oxu.Az-a açıqlamasında Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin bölmə rəisi Tural Zahidov deyib.
O bildirib ki, baş verən yanğının genişlənməsinə imkan verilmədən söndürülüb:
"Bina və mənzillər yanğından mühafizə edilib. Ölüm və xəsarət alan yoxdur".
Paytaxtın Yeni Yasamal yaşayış massivində, Əsəd Əhmədov küçəsində yerləşən binada yanğınla əlaqədar polis əməkdaşları xidmətə çıxarılıb.
Qeyd olunub ki, ərazidə polis əməkdaşları təhlükəsizlik tədbirləri görür.
09.11
Bakıda çoxmərtəbəli yaşayış binası yanır.
"Report" xəbər verir ki, hadisə Yeni Yasamal yaşayış massivində Əsəd Əhmədov küçəsində yerləşən binada qeydə alınıb.
Yanğın 16 mərtəbəli binanın zirzəmisindən başlayıb və yuxarı mərtəbələrə keçib. İlkin ehtimala görə, yanğına qısaqapanma səbəb olub.
Hadisə yerinə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından mühafizə xidmətinin canlı qüvvəsi və texnikası cəlb olunub. Yanğının söndürülməsi istiqamətində tədbirlər görülür.