Özləri kiçik, ürəkləri böyük uşaqlar! Əsgərlər üçün etdikləri dərsliyə salındı - VİDEO
Özləri kiçik, ürəkləri böyük uşaqlar! Əsgərlər üçün etdikləri dərsliyə salındı - VİDEO"Atam işgən gəlirdi. Bizdə nə vaxt baxsaq görürdük ki, əsgərlər gedirdi. Tanlar və qatarlar gedir, bizdə onlara baxırdıq. O vaxtlar imkanımız yaxşı deyildi. Atam işdən gələndə dedi ki, yumurta və kartof qaynadın. Bizim də bir dəstəyimiz olsun".
Bu sözləri "Baku Tv"yə şagird Zeynəb Quliyeva deyib. Sonxeber.az xəbər verir ki, iki bacı qardaşın əsgərlər üçün etdikləri dərsliklərə salıınıb. Keçmiş hərbçi Elnur İbrahimovda sözügedən uşaqların yardımından danışıb:
"Müharibə vaxtı idi. Maşını istəmədən saxladım. Balacaq qız mənə qayıtdı ki, əmi bunu da götür. Təminatımıza baxmayaraq, balaları qırmadım. Həmin balaca bağlamaya baxdım. İki dənə soyutma yumurta və 3 dənə soyutma kartof idi. Bu uşaqlardan biri Azərbaycanın gələcək əsgəri, digəri isə gələcəyin Azərbaycan xanımıdır".
Ətraflı "Baku Tv"nin süjetində: