Saatlı seçki dairəsi ilə bağlı yayılan video saxtadır - Araşdırma
Saatlı seçki dairəsi ilə bağlı yayılan video saxtadır - AraşdırmaSosial mediada 66 saylı Saatlı seçki dairəsinin 35 saylı məntəqəsində qeydə alınmış seçki saxtakarlığı videosu yayılıb.
Saatlı seçki dairəsi ilə bağlı yayılan video saxtadır - AraşdırmaFaktyoxla Lab. yayılan videonun həqiqiliyini araşdırıb.
Saatlı seçki dairəsi ilə bağlı yayılan video saxtadır - AraşdırmaAraşdırma nəticəsində dəqiqləşdirdik ki, kadrlar 9 iyun 2019-cu ildə Qazaxıstanın Türkistan şəhərində, bu ölkədə keçirilən növbədənkənar prezident seçkiləri zamanı qeydə alınıb.
Saatlı seçki dairəsi ilə bağlı yayılan video saxtadır - AraşdırmaBundan başqa seçki qutularının da fərqli olması arqumentlərimizi təsdiqləyən amillərdəndir.
Saatlı seçki dairəsi ilə bağlı yayılan video saxtadır - AraşdırmaVideoda görüntülənən şəxslərin yay geyimində olması, Azərbaycanda fevral ayında qısaqollu köynəkdə ictimai yerə gəlməyin mümkünsüzlüyü də deyilənləri təsdiqləyir.
Saatlı seçki dairəsi ilə bağlı yayılan video saxtadır - AraşdırmaXatrıladaq ki, az müddət öncə Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi və Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti 44 saylı Sumqayıt üçüncü Seçki Dairəsinin 21 saylı məntəqəsində seçki qutusuna topa şəklində bülletenlərin atılmasını əks etdirən video ilə bağlı birgə açıqlama yaymışdılar.
Saatlı seçki dairəsi ilə bağlı yayılan video saxtadır - AraşdırmaNəticə: Sosial mediada 66 saylı Saatlı seçki dairəsi 35 saylı məntəqədə qeydə alınmış "seçki saxtakarlığı"nı əks etdirən video saxtadır.