Bizi ünvanımıza çatdıranlar kimdir, psixopat və ya sürücü? - Psixoloqdan AÇIQLAMA
Bakıda ata-anası, qardaşı, bacısı və onun azyaşlı qızını öldürməkdə şübhəli bilinən Əhməd Əhmədovun avtomobilinin görüntüləri yayılıb. Avtomobil onun atasına məxsus olub. Lakin o, həmin maşınla taksi fəaliyyəti ilə məşğul olub. Bu məsələ taksi sürücülərinin psixoloji vəziyyətini gündəmə gətirib.
O bildirib ki, taksi sürücülərinin psixoloji sertifikat məsələsi çox önəmlidir
"Taksi sürücülərinin psixoloji sertifikat məsələsi çox önəmlidir. Çünki taksilərdən istifadə edənləri sayı xeyli çoxdur. Bəzən sürücülərin qollarında kəsiklər, davranışlarında psixoloji problem olduğunu hiss edirik. Təbii ki bunu bütün sürücülərə şamil etmək düzgün deyil. Mütləq taksi sürücüləri psixoloji seanslardan keçməlidir. Ümumiyyətlə cəmiyyətlə işləyən hər bir şəxs mütləq aqressiya və streslərə qarşı dayanıqlıqları, psixoloji vəziyyəti qeydə alınmalıdır. Biz bəzən hərbiçilərin, həkimlərin, polislərin belə ailə daxili cinayət törətdiyini və ya iş yoldaşlarına qarşı aqressiyasına şahid oluruq. Hələ bu həyatın görünən tərəfidir. Buna görə də psixoliji vəziyyət hər bir sahədə yoxlanılmalıdır".