Əhmədin xəstəliyini örtbasdır etmək üçün anası ona qız tapmışdı - Qohumundan AÇIQLAMA - VİDEO
Bakıda ailəsinin 5 üzvünü baltalayaraq öldürməkdə şübhəli bilinən 25 yaşlı Əhməd Əhmədovla bağlı bəzi təfərrüatlar məlum olub.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Space televiziyasında yayımlanan Amil Xəlilin müəllifi olduğu "Gəl,Danış" verilişində qohumunun jurnalistlərə açıqlaması yayımlanıb.
Mehman Əhmədovun xalası bildirib ki, bildirib ki, hər həftə Mehman bizə gəlirdi:
"Onlar Əhmədi dərmanla saxlayırdı. Anası Əhmədi xəstəxanaya yatırmağa qoymurdu. Mehman deyirdi ki, Əhməd əsəbləşəndə evi dağıdırdı. Bir dəfə mən oğlumla Əhmədgilə getdim. Əhməd oğlumun üstünə hücum çəkdi. Mən qışqırandan sonra geri çəkildi. Məhəmməd dedi ki, ata bıçağı bura niyə qoymusan. Əhməd bu bıçaqla bizi öldürə bilər. Anası oğlu üçün hər şey edirdi. Mehman həmişə deyirdi ki, Əhməddən bizə oğul olan deyil. Ona görə Məhəmmədi dünya gətirdi. Mehman Əhmədi evləndirmək istəyirdi. Düşünürdülər ki, ailə qurandan sonra düzələr. Neftçaladan bir qız da tapmışdılar. Əhməd onunla da yola getmədi, ayrıldılar. Bazar günü Mehman dedi ki, torpaq almaq istəyirəm. Elə bil Mehman hiss etmişdi ki, Əhməd onları öldürəcək. Mehman ona üçotaqlı ev və maşın alıb verdi ki, onlardan uzaq olsun".