Sakinlər və banklar qarşı-qarşıya! Keşbek LƏĞV EDİLİR?-AÇIQLAMA
Müştərilər nağdsız alış-verişə daha çox keşbek faizlərinə görə üstünlük verirlər. Buna görə də çox faiz verən bankla əməkdaşlıq edirlər. Ancaq son zamanlar bəzi bankların keşbek faizləri azalıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, iqtisadçı ekspert Xalid Kərimli "Baku Tv"yə açıqlama verib. O, bildirib ki, qarşıdakı dövrlərdə bu faizlər tamamilə ləğv oluna bilər:
" Təbii ki, keşbekden istifadə edənlərin sayı artsa, bu banklar üçün güclü prosesə çevirilir. Xərcləri artmış olur. Daha çox insanın bu prosesə cəlb olunması, istifadə etməsi bankın artıq o məqsədlərini ikisinə də çatmasına gətirib çıxarır. Daha çox müştəri cəlb edir və onlar haqqında məlumat toplayır. Aradan qalxıb-qalxmayacağı bankların özünün müstəqil qərarıdır. Ən azından düşünürəm ki, daha çox insanın keşbek layihəsindən istifadəyə cəlb olunması keşbek faizlərinin getdikcə aşağı düşməsinə səbəb olacaq"
Ətraflı"Baku Tv"nin süjetində: