Sürət həddini aşır, "TikTok" üçün video çəkir! - VİDEO
Sosial şəbəkələrdə xanım sürücünün avtomobil idarə edərkən kobud qayda pozuntusuna dair videolar yayılıb. O, bu qayda pozuntusunu özü lentə alaraq paylaşıb. Müzakirələrə səbəb olan görüntülərin üzərində DYP qadın yol sürücüsünü saxlayaraq müvafiq tədbirlər görüb. Sosial şəbəkədə tanınmaq, xüsusilə "TikTok" da məşhurlaşmaq həvəsi hər cür qayda pozuntusuna gətirib çıxarır. Platformada canlı yayım açan bloqerlərin əsasən sükan arxasında olduğunu və insanların həyatına təhlükə yaratdığını görə bilərik.
Sözügedən qadın idarə etdiyi maşının sürətini saatda 200 km-ə çatdıran qadın sürət həddini aşır və kəmər taxmır. Sükan arxasında isə telefon ilə məşğul olur.
Ekspertlər "ARB Xəbər"ə son vaxtlar bu hallar çox geniş yayılıb. Qəza səbəbləri arasında bu kimi özbaşınalıqların payıda xeyli artıb:
"Telefon əlində canlı yayım açır. Elə telefonu əldə saxlamaq özü bir məsuliyyət yaradır. Bu xanım kəmər taxmayıb. Telefon əlində və maşını 200 km/saat sürətlə sürür. Nəzərə almaq lazımdır ki, belə bir pis nümunələri yaymaq ciddi problemlərə gətirib çıxarır. Bu halları çəkib sosial şəbəkələrdə paylaşmaq cinayətkarlığı, narkomaniyanı təbliğ etmək kimi bir şeydi. İkisinin də sonu ölüm və ağır faciədir".