Vaqonda yaşayan 18 yaşlı qız! Ögey atası ilə qalmaqdan niyə qaçdı? - VİDEO
Baku TV-də yayımlanan "Arzunun vaxtı" verilişinin yeni buraxılışı efirə gedib.
Sonxeber.az xəbər verir ki, verilişin budəfəki sayında vaqonda yaşayan 18 yaşlı Jalə öz həyat hekayəsini danışıb. O, bildirib ki, 14 yaşında atası rəhmətə gedib və annası ikinci dəfə ailə həyatı qurub.
"Özümdən baıaca bacım var. Ailə qurduqdan sonra anamın yanına getmədim. Ailə qurmadan əvvəl burada yaşayırdı. Məktəbdə idim. Özü zəng edib dedi ki, artıq ailə qurmuşam. Mən özümdə başa düşmədim və qəribə gəldi. Xalalarım bilirdim və mən isə sonradan bildim. Anam məni istəmir. İnsan istəmədiiy yerdə niyə dayanmalıdır ki? Məni istəmədiyini hiss edirəm. Arada danışırıq. Məndən narahat olsaydı belə etməzdi".
Hazırda şəraitsiz vəziyyətdə yaşayan Jalə aylıq 150 manatla dolanmaq məcburiyyətində olduğunu deyir:
"Dövlətdən 66 manat "çörək pulu" alıram və atasızlıq pulunu alıram. Ayda 150 manat pul edir. Geyim neçə vaxtdı almıra. Yemək-içməyə gələndə isə mağaza maqazin məni tanıyır. Ərzağı borca götürürəm. Ayın axırıda aparıb borcu qaytarıram".
Ətraflı verilişi təqdim edirik: