Beyləqanda 16 yaşlı qız 42 yaşlı şəxsə ərə verilir? - AÇIQLAMA + FOTO
Beyləqanda 16 yaşlı qız 42 yaşlı şəxsə ərə verilir? - AÇIQLAMA + FOTOBeyləqanda 16 yaşlı qızın 42 yaşlı şəxsə zorla ərə verildiyinə dair məlumatlar paylaşılıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, sosial şəbəkələrdə paylaşılan iddialar televiziya verilişlərindən birində müzakirəyə çıxarılıb. Hətta qızın anası televiziya ilə əlaqə saxlayaraq vəziyyəti izah edib, toyun olmadığını və qızını elçi gələn ailənin 42 yox, 27 yaşlı oğluna verdiyini deyib.
Sosial şəbəkələrdə yayılan fotolarda isə həmin şəxsin 27 yaşlı birinə bənzəmədiyi iddia edilir.
Beyləqanda 16 yaşlı qız 42 yaşlı şəxsə ərə verilir? - AÇIQLAMA + FOTOMövzu ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Bərdə regional qrupunun baş inspektoru, polis kapitanı Aslan Qiyaslı Oxu.Az-a açıqlamasında bildirib ki, Beyləqan rayonu Qarallar kəndində 17 yaşlı qızın nişan mərasiminin keçirilməsi ilə bağlı rayon polis şöbəsinə daxil olmuş müraciət araşdırılıb.
Beyləqanda 16 yaşlı qız 42 yaşlı şəxsə ərə verilir? - AÇIQLAMA + FOTOOnun sözlərinə görə, gənc qız valideynləri ilə birgə polis orqanına dəvət olunub:
"Onlar izahatlarında qızlarına heç bir nişan və toy məclisi etmədiklərini, fevralın 17-də evlərində övladları üçün elçilik məclisinin olduğunu bildiriblər.
Valideynlərlə profilaktiki və izahedici söhbətlər aparılıb, qızlarının 18 yaşı tamam olmayanadək nişan və toy məclisi etməyəcəkləri barədə iltizamları alınıb".