Metro gücləndirilmiş rejimdə işləyəcək
Metro gücləndirilmiş rejimdə işləyəcəkNovruz bayramının qeyd edildiyi martın 20-i və 21-də Bakı metropoliteninin iş rejimində dəyişikliklər ediləcək.
"Bakı Metropoliteni" QSC-dən Sonxeber.az-a verilən məlumata görə, qeyd edilən 2 gün ərzində saat 07:00-dan 21:00-dək "Həzi Aslanov" - "28 May" sahəsində qatarların hərəkəti 2,5 dəqiqəlik intervalla tənzimlənəcək. Martın 22-dən 26-dək həmin sahədə interval 3 dəqiqə təşkil edəcək.
"Yaşıl və Qırmızı xətlərin kəsişərək birləşdiyi "28 May" stansiyasından "İçərişəhər" və "Dərnəgül" istiqamətlərində qatarların hərəkət intervalı iki dəfə artıq olacaq.
"Bakmil" istiqamətində hərəkət edən sərnişinlərdən xahiş olunur ki, martın 20-21-də şənbə gününün, martın 22-26-da isə bazar gününün hərəkət cədvəllərindən istifadə etsinlər.
Bununla yanaşı, qeyri-iş günlərində ehtiyat qatarlar, zərurət yaranacağı təqdirdə xəttə buraxılmaq üçün hazır vəziyyətdə saxlanılacaq", - məlumatda qeyd edilib.