Moskvada konsert zalında DƏHŞƏTLİ TERROR: Baş verən yanğın söndürüldü - YENİLƏNİB
Moskvada konsert zalında DƏHŞƏTLİ TERROR: Baş verən yanğın söndürüldü - YENİLƏNİBMoskvada konsert zalında baş verən hadisə nəticəsində başlayan yanğın söndürülüb.
Qeyd edək ki, Rusiya İstintaq Komitəsi (İK) Moskvada "Crocus City Hall" ticarət mərkəzində baş verən terror aktı ilə bağlı cinayət işi açıb.
Xatırladaq ki, bu gün Moskva vilayətinin "Crocus City Hall" konsert salonunda atışma baş verib. "Crocus City Hall" ticarət mərkəzinə hücum zamanı zərərçəkənlərin sayı 140 nəfərə çatıb. 15 nəfərin isə öldüyü bildirilir.
Rusiya İstintaq Komitəsi (İK) Moskvada "Crocus City Hall" ticarət mərkəzində baş verən terror aktı ilə bağlı cinayət işi açıb.
Bu barədə Rusiya İK mətbuat xidməti məlumat yayıb.
"Crocus City Hall" konsert zalında baş vermiş insidentdən sonra Rusiya İstintaq Komitəsinin Baş İstintaq İdarəsi Rusiya Federasiyası Cinayət Məcəlləsinin 205-ci (terror aktı) maddəsi ilə cinayət işi açıb", - deyə bəyanatda qeyd olunub.
Rusiya İstintaq Komitəsinin mərkəzi aparatının istintaq qrupu hadisə yerinə gedib.