Baş prokurorun müavini - Hərbi prokuror, ədliyyə general-leytenantı Xanlar Rüstəm oğlu Vəliyev 1-ci dərəcəli "Vətənə xidmətə görə" ordeni ilə təltif edilib. xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, X.Vəliyev prokurorluq orqanlarında uzunmüddətl
Prezidentdən "Azərenerji" ilə bağlı - Fərman
Prezident İlham Əliyev "Azərenerji" Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin fəaliyyətinin təmin edilməsi haqqında Fərman imzalayıb. xəbər verir ki, Fərmanda deyilir:. "1. "Azərenerji" Açıq Səhmdar Cəmiyyətində (bundan sonra – Cəmiyyət) ümumi yığıncağın səlahiyyətlərinin həyata keçirilməs
Qazaxıstanlı nazir: Bakı və İrəvanın siyasi iradəsi regionun tarixində yeni səhifə açır
Ermənistan-Azərbaycan münasibətlərinin normallaşması bir çox ölkələrin Cənubi Qafqazın geostrateji imkanlarından faydalanması üçün geniş perspektivlər açır. "Report"un Qazaxıstan bürosunun məlumatına görə, bunu Qazaxıstanın xarici işlər naziri Murat Nurtleu martın 27-də ermənistanlı həmkar
Araqçidən Azərbaycanla Ermənistana çağırış
İran Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh müqaviləsinin mətni ilə bağlı əldə olunan razılaşmanı alqışlayır. xəbər verir ki, bunu İranın xarici işlər naziri Abbas Araqçi İrəvanda erməni həmkarı Ararat Mirzoyan ilə birgə mətbuat konfransında deyib. Nazir bildirib ki, son aylarda iki ölkə arasında yüksə