Azərbaycanda film kimi cinayət: Quzu qarşılığında 2 qadınla görüş və müəmmalı yoxa çıxan əşyalar
Azərbaycanda film kimi cinayət: Quzu qarşılığında 2 qadınla görüş və müəmmalı yoxa çıxan əşyalarBiləsuvarda film kimi cinayət hadisəsi baş verib.
Oxu.Az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, hadisənin əsas qəhrəmanı 50 yaşlı fermer Tacəddin Əliyev və onun görüşə çağırdığı iki qadındır.
Tacəddin uzun illər kənd təsərrüfatı ilə məşğul olub, fermasında iri və xırdabuynuzlu heyvanlar saxlayıb. Lakin yaz günlərinin birində baş verən hadisə onun həyatını tamamilə dəyişib.
Quzu qarşılığında görüş və müəmmalı yoxa çıxan əşyalar
Hadisədən əvvəl Tacəddin yaxın rayonlardan olan iki qadını fermaya çağırıb. Aygün və Səbinə (adlar dəyişdirilib - red.) hərəsi bir quzu qarşılığında görüşə razılaşıblar.
Görüş günü fermanın həyətində açıq havada içki məclisi qurulub. Lakin qısa müddət sonra Səbinə çantasındakı boyunbağı və digər qiymətli əşyalarının yoxa çıxdığını deyib. Bu məsələ mübahisəyə səbəb olub.
İstintaq materiallarında yazılır ki, Tacəddin əsəbiləşərək qadınlara müxtəlif nahiyələrindən zərbələr endirib, yüngül xəsarət yetirib.
Baş verənlərə görə Aygünlə Səbinə fermanı tərk etmək istəsələr də, Tacəddin buna imkan verməyib. O, qadınların ikisini də fermaya salaraq qapını bağlayıb. Qaçmalarının qarşısını almaq üçün isə itlərdən silah kimi istifadə edib, onları zəncirdən azad edərək fermanın ətrafına buraxıb.
Bu hərəkəti ilə Tacəddin iki nəfəri qanunsuz azadlıqdan məhrum etmə cinayətini törətmiş olub.
İtlərin dövrəyə aldığı zərərçəkmişlərdən birinin özündə saxlaya bildiyi telefonu onları xilas edib. Bir neçə saat sonra polis köməyə gəlib.
Tacəddin məhkəmədə baş verənləri təsdiq etsə də, qadınları qanunsuz azadlıqdan məhrum etməsi ittihamı ilə razılaşmayıb. Deyib ki, qadınlar özlərini ora-bura vuraraq qəsdən yüngül xəsarət alıblar. Heç birini də fermaya salıb ağızlarını qıfılla bağlamayıb. Əgər belə fikri olsa idi, telefonlarını da əllərindən almış olardı.
Zərərçəkmiş şəxslər məhkəmədə baş verənləri ətraflı danışıblar. Etiraf ediblər ki, iki quzu qarşılığında fermaya gediblər. Sonra yaşananlar isə ittihamda deyildiyi kimidir.
Biləsuvar Rayon Məhkəməsi fermeri iki nəfəri qanunsuz azadlıqdan məhrum etməkdə təqsirli bilib.
Hökmə əsasən, Tacəddinə azyaşlı uşaqlarına görə güzəşt tətbiq edilməklə 3 il həbs cəzası verilib. Hökm apellyasiya məhkəməsi tərəfindən də təsdiqlənib.
Hadisə   Baxılıb: 2219   Tarix: 27 mart 2025
Rusiya-Ukrayna müharibəsində daha bir azərbaycanəsilli şəxs həlak olub. xəbər verir ki, əslən Füzuli rayonundan olan Xəlil Şamxal oğlu Mehdiyev Rusiya ordusunun sıralarında döyüşüb. Onun hansı istiqamətdə gedən döyüşlərdə öldüyü məlum deyil. Xatırladaq ki, bir müddət əvvəl Rusiya-Ukrayna müharibəsind
Xocalıda DƏHŞƏT - 27 yaşlı kişi fəciəvi şəkildə öldü
Xocalıda kişini elektrik cərəyanı vurub. xəbər verir ki, 27 yaşlı Ağcabədi rayon sakini Abidov Amin İlqar oğlunu Xocalı rayonu ərazisində elektrik cərəyanı vurub. Nəticədə o, hadisə yerində keçinib. Faktla bağlı Xocalı rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır
Fransada iki təyyarə qəzaya uğradı
Fransanın "Patrouille de France" ("Fransa Patrulu") akrobatika qrupuna aid iki "Alpha Jet" reaktiv təyyarəsi ölkənin şərqində təlim zamanı qəzaya uğrayıb. -ın verdiyi xəbərə görə, bunu Fransa Silahlı Qüvvələri naziri Sebastyen Lekornyu "X"də (əvvəlki Twitter) yazıb
Mingəçevirdə 24 yaşlı qız sirkə turşusundan zəhərləndi
Mingəçevirdə 24 yaşlı qız evdə ehtiyatsızlıqdan içdiyi sirkə turşusundan zəhərlənib. xəbər verir ki, o, Mingəçevir şəhər xəstəxanasına yerləşdirilib. Gənc qızın vəziyyəti orta ağır qiymətləndirilir. Faktla bağlı Mingəçevir şəhər Prokurorluğunda araşdırma aparılır
Salyanda 70 yaşlı kişi ÖZÜNÜ ASDI
Salyanda intihar hadisəsi olub. -a istinadən məlumat verir ki, hadisə Alçalı kəndində baş verib. Kənd sakini 70 yaşlı Məmmədağa Gülağa oğlu Quliyev yaşadığı evin həyətyanı sahəsində özünü asıb. Faktla bağlı rayon prokurorluğunda araşdırma aparılır
Bakıda liftdə köməksiz qalan şəxs xilas edildi
Ötən sutka ərzində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhərində liftdə qalma ilə bağlı daxil olan müraciətlər əsasında Nazirliyin müvafiq xilasetmə qüvvələri tərəfindən bir xilasetmə əməliyyatı keçirilib. xəbər verir ki, bu barədə FHN məlumat yayıb. Bildirili
Laçınlı tələbə Naxçıvanda dəm qazından boğularaq ölüb
Laçın rayonundan olan tələbə Naxçıvanda dəm qazından boğularaq ölüb. "Report"un yerli bürosunun məlumatına görə, hadisə Naxçıvan şəhəri 28 may küçəsində baş verib. Bildirilib ki, Laçın rayonundan olan 2003-cü il təvəllüdlü Toğrul Vidadi oğlu Verdiyev kirayə yaşadığı evdə dəm qazından zəhərlənərə
Mağazadan geyim aldı, ödənişi etməyib satıcını hədələdi
Mağazadan aldığı geyimin ödənişini etməyib satıcını hədələyən gənc saxlanılıb. Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, Abşeron rayonu ərazisində yerləşən mağazaların birində naməlum şəxsin oradan götürdüyü geyimlərə görə ödəniş etməməsi və satıcını kəsici-deşici alətlə hədələməsi barədə polisə məluma
Şəmkirdə arxda kişi meyiti aşkarlanıb
Şəmkirdə arxda kişi meyiti aşkarlanıb. "Report"un Qərb bürosunun məlumatına görə, meyit şəhər ərazisində fəaliyyət göstərən restoranların birinin yaxınlığından keçən arxda aşkar edilib. Meyit tibbi ekspertizaya aparılıb. Şəxsiyyəti və ölüm səbəbi dəqiqləşdirilir. Faktla bağlı araşdırma aparılı