Moldova məhkəməsi Yevgeniya Qutsulu 30 sutka müddətinə həbs edib. xəbər verir ki, bu haqda "Moldova Liberă" portalı məlumat verib. Qeyd edək ki, Qutsul martın 25-də seçki fondlarının saxtalaşdırılması, qanunsuz maliyyələşdirmə və yalan ifadə vermə işi ilə bağlı 72 saatlığına saxlanılıb. Qutsulu
Gəncədə süpürgəçini maşın vurdu
Gəncədə piyadanın vurulması ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib. APA-ya istinadən xəbər verir ki, hadisə şəhərin Müseyib Bağırov küçəsində qeydə alınıb. Hərəkətdə olan avtomobil yolu qarşı tərəfə keçmək istəyən 1962-ci il təvəllüdlü F.Qarayevi vurub. Piyada xəstəxanaya yerləşdirilib, vəziyyətini
Goranboyda 32 yaşlı kişi intihar etdi
Goranboyda intihar hadisəsi baş verib. xəbər verir ki, hadisə rayonun Dəliməmmədli şəhərində qeydə alınıb. Şəhər sakini, 32 yaşlı Fəxrəddin Məmmədov naməlum səbəbdən yaşadığı evin yaxınlığındakı yardımçı tikilidə özünü asaraq canına qəsd edib. Faktla bağlı araşdırma aparılır
Bakıda mağazanın tualetində meyit tapıldı
Bakıda mağazanın tualetində meyit tapılıb. -a istinadən xəbər verir ki, hadisə Sabunçu rayonu, Sabunçu qəsəbəsi ərazisində yerləşən mağazanın sanitar qovşağında qeydə alınıb. Bakı şəhər sakini, 1954-cü il təvəllüdlü Nurməmməd Məmməd oğlu Quliyevin üzərində zorakılıq əlamətləri görünməyən meyiti mağazanı
Ağsuda ağır qəza: 8 nəfər xəsarət aldı
Ağsuda 8 nəfərin xəsarət alması ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib. xəbər verir ki, ilkin məlumata əsasən hadisə nəticəsində 8 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri ilə rayon mərkəzi xəstəxanasına çatdırılıb. Hadisə zamanı Salmanova Elminaz, Zeynəb Salmanzadə, Əbülfəz Salmanov, Telma
64 yaşlı şəxs özünü dövlət qurumunun işçisi kimi təqdim etdi: 85 min manatlıq dələduzluq
64 yaşlı şəxs bu dəfə 85 min manatlıq dələduzluğa görə hakim qarşısına çıxarılıb. O, daha əvvəl də külli miqdarda dələduzluqda ittiham olunaraq 6 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Həbsdə olduğu zaman daha bir cinayət əməli üzə çıxıb. -a istinadən xəbər verir ki, 64 yaşlı Şahlar Allahverdiyev "Ar
Lənkəranda QƏZA: Üç nəfər xəsarət alıb
Lənkəranda yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib. APA-ya istinadən xəbər verir ki, hadisə Lənkəran rayonunun Xanbulan kəndi ərazisində baş verib. Hərəkətdə olan VAZ-21011 markalı nəqliyyat vasitəsi idarəetməni itirərək yol kənarındakı çuxura düşüb. Qəza nəticəsində avtomobildə olan sərnişinlər - Astara rayo
Özbəkistanda məsciddə PARTLAYIŞ: Xəsarət alanlar var
Özbəkistanın Əndican vilayətinin İzbaskan rayonundakı məscidlərdən birində qaz-hava qarışığının partlaması baş verib. -ın -a istinadən xəbərinə görə, bu barədə Özbəkistan Fövqəladə Hallar Nazirliyindən məlumat verilib. "Martın 31-i saat 12:19-da (Bakı vaxtı ilə 11:19 - red.) Mirzə Uluqbek məhəlləs