Cənubi Koreyada yanğınlar nəticəsində ölənlərin sayı 30 nəfərə çatıb
Cənubi Koreyada meşə yanğınları nəticəsində ölənlərin sayı 30 nəfərə çatıb. "Report" xəbər verir ki, bu barədə "Yonhap" agentliyi məlumat yayıb. Hökumət orqanlarının məlumatına görə, hadisə nəticəsində 43 nəfər yaralanıb. Qeyd olunub ki, daha əvvəl təxliyə edilmiş 6 885 nəfər həl
Erməni separatçıların Rusiyadakı "nümayəndəliyi"nin fəaliyyəti dayandırıldı
Erməni separatçıların Rusiyadakı "nümayəndəliyi"nin fəaliyyəti dayandırılıb. -ın verdiyi xəbərə görə, bu barədə Ermənistanın "Past" qəzeti məlumat yayıb. Bildirilir ki, 44 günlük müharibədən sonra da belə məlumatlar yayılmışdı, lakin sonradan təkzib edilmişdi. Qeyd olunur ki, "nümayəndəlik"
41 nəfər ölmüşdü... - Dəhşətli təyyarə qəzasının sirri illər sonra açıldı
2019-cu ilin mayında Şeremetyevoda "Sukhoi Superjet 100" (SSJ-100) təyyarəsinin qəzaya uğramasına səbəb komandirin eniş zamanı qeyri-korrekt hərəkətləri olub. Bu barədə Dövlətlərarası Aviasiya Komitəsinin hesabatında deyilir. Qeyd olunur ki, təyyarə üç dəfə kobud eniş edib, ikinci və üçünc
Türkiyədə vəhşicəsinə öldürülən Narin Güranın son görüntüləri - FOTOlar
Türkiyənin Diyarbəkir vilayətində vəhşicəsinə qətlə yetirilən 8 yaşlı Narin Güranın öldürülməzdən qısa müddət əvvəl ailəsi ilə birlikdə çıxdığı gəzintidə çəkdirdiyi fotoları ortaya çıxıb. -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Türkiyə KİV-i məlumat yayıb. 2025-ci il avqustun 21-də itkin düşən və 19 gü
Özbəkistan Prezidenti Şavkat Mirziyoyev Ramazan bayramı ərəfəsində "Cəza müddətini çəkən, səmimi şəkildə peşman olan və islah yolunu qətiyyətlə tutmuş bir qrup şəxsin əfv edilməsi haqqında" fərman imzalayıb. "Report" Özbəkistan KİV-inə istinadən xəbər verir ki, bu barədə dövlət başçısını
Lula da Silva Putinlə Ukraynada sülh nizamlanması məsələsini müzakirə etməyi planlaşdırır
Braziliya Prezidenti Lula da Silva Moskvaya səfəri zamanı Rusiyalı həmkarı Vladimir Putinlə Ukraynada sülh nizamlanması məsələsini müzakirə etməyi planlaşdırır. "Report" TASS-a istinadən xəbər verir ki, o, bu barədə Vyetnama dövlət səfərinin yekunlarına dair mətbuat konfransında bildirib. "Bi
ABŞ müdafiə naziri Pit Heqset arvadı Cennifer Heqseti Pentaqonda xarici həmkarları ilə məxfi məsələlərin müzakirə olunduğu görüşlərə aparıb. -ın xəbərinə görə, bu barədə "The Wall Street Journal" (WSJ) nəşri yazıb. "Hərbi zərbənin detallarını açıqladığı üçün ciddi nəzarət altında ola
Gürcüstanda 2008-ci il 7-12 avqust aralığında Rusiya ilə baş verən müharibəyə dair aparılmış araşdırmanın nəticəsi ölkədə ciddi qalmaqala səbəb olub. "Report"un yerli bürosu xəbər verir ki, Gürcüstanın hakim "Gürcü Arzusu" partiyasının icraçı katibi Mamuka Mdinaradze 2008-ci il avqus
Türkiyədə Rusiyanın "Rutube" videohostinqi bloklandı
Türkiyədə Rusiyaya məxsus "Rutube" videohostinqi bloklanıb. -ın xəbərinə görə, bu barədə ölkənin İnformasiya Texnologiyaları və Kommunikasiya Qurumu (BTK) məlumat yayıb. Bildirilir ki, qərar ölkədə qadağan edilmiş qumar oyunlarının platformada reklam olunması ilə bağlıdır. " saytına giri
Fransa insanlığa qarşı cinayətlərə görə təzminat ödəməlidir - Beynəlxalq konfransda ÇAĞIRIŞ
"İnsanlığa qarşı cinayətlərə, quldarlığa görə Fransa təzminat ödəməlidir". xəbər verir ki, Bakı Təşəbbüs Qrupunun təşkilatçılığı ilə keçirilən "Kolonializm: Dini-Milli Kimliyin Silinməsi" adlı beynəlxalq konfransda Qvadelupanın Beynəlxalq Qaradərili Xalqlar Komitəsinin (ICBN) rəhbər
Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenski Kiyevin müttəfiqlərinin Parisdə təşkil etdiyi sammitin nəticələrindən məyus olub. -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə "Le Monde" nəşri yazıb. Bildirilib ki, partnyorlar və müttəfiqlər arasında Ukraynaya hərbi kontingentin göndərilməsi ilə bağlı fiki
Saratovda sərnişin təyyarəsi qəzalı eniş edib
Rusiyanın Saratov şəhərində sərnişin təyyarəsi nasazlıq səbəbindən qəzalı eniş edib. "Report" yerli KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Rusiya İstintaq Komitəsinin Nəqliyyat üzrə Qərb Regional İstintaq İdarəsi məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, hadisə zamanı xəsarət alan olmayıb. "Təyyar
Almaniyanın şimalında Ottersberq icmasında yerləşən firmanın avtosalonu yaxınlığında yeddi "Tesla" avtomobili yanıb. "Report" Almaniya KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə polis məlumat yayıb. "Martın 29-də təxminən saat 3:30-da avtomərkəzin ərazisində "Tesla"
Myanmada uçmuş binanın dağıntıları altında 90-dan çox insanın qaldığı güman edilir
Myanmanın Mandalay şəhərində zəlzələ nəticəsində dağılmış yaşayış binasının qalıqları altında 90-dan çox insanın qaldığı güman edilir. "Report" xəbər verir ki, bunu Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin nümayəndəsi AFP agentliyinə bildirib. Onun məlumatına görə, xilasedicilər 12 mərtəbəli binanı
Tramp və Kanadanın baş naziri razılığa gəldilər
ABŞ Prezidenti Donald Tramp və Kanadanın Baş naziri Mark Karni arasında telefon danışığı baş tutub. Danışıq zamanı Tramp Kanadanın suverenliyinə hörmət etdiyini bildirib. -ın "Haber Global"a istinadən xəbərinə görə, bu barədə Kanada Baş nazirinin Ofisindən məlumat verilib. Məlumata görə, ik
"Ən yaxşı məsləhətçim həyat yoldaşımdır" - Zelenski
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski məsləhət üçün ən çox həyat yoldaşı Yelena Zelenskayaya müraciət etdiyini bildirib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, o bu barədə "Le Figaro" qəzetinə müsahibəsində danışıb. "Əlbəttə ki, mənim çoxlu məsləhətçilərim var. Amma onlar arasında həya
Amerikalı milyarder İlon Mask "X" sosial şəbəkəsini satıb. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, bu barədə Mask özü paylaşım edib. Belə ki, o, əvəllər "Tvitter" kimi tanınan "X"i süni intellekt "xAI" şirkətinə 33 milyard dollara satıb. "xAI" və "X"i
Ərdoğan öldürülən 15 yaşlı uşağın anasına zəng etdi
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan iki aydır ölkə gündəmini zəbt edən yeniyetmənin qətli ilə bağlı onun ailəsi ilə əlaqə saxlayıb. "Qafqazinfo" "Habertürk"ə istinadən xəbər verir ki, Ərdoğan Kadıköydə bıçaqlı hücumda həyatını itirən 15 yaşlı Mattia Ahmet Minguzzinin anası Yasemi
Rusiyada bəzi ictimai təşkilatlar və siyasətçilər türk seriallarının ölkədə yayımının qadağan edilməsini təklif ediblər. -a istinadən xəbər verir ki, onların fikrincə, bu seriallar rus qadınlarının xarizmatik türk aktyorlarına olan marağını artırır, nəticədə onlar yerli kişilərə qarşı maraqlarını itirirlə
Macarıstanın Baş naziri Viktor Orban Avropa İttifaqının (Aİ) avropalı ailələrin 72 saatlıq ərzaq ehtiyatına malik olmaq çağırışının arxasında müharibənin dayandığını bildirib. "Qafqazinfo" xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, o bu barədə yerli mediaya müsahibəsində deyib. "Onların Brüsseldə
Rusiyada bəzi ictimai təşkilatlar və siyasətçilər türk seriallarının ölkədə yayımının qadağan edilməsini təklif ediblər. xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, onların fikrincə, bu seriallar rus qadınlarının xarizmatik türk aktyorlarına olan marağını artırır, nəticədə onlar yerli kişilərə qarşı maraqların
Bu gün Taylandda baş verən zəlzələ səbəbindən məktəblər bağlanıb. "Qafqazinfo" yerli KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Baş naziri Phethonqthan Çinavat məlumat verib:. "Bütün dövlət qurumları məlumatlandırılıb və məktəblərə uşaqları erkən evə göndərmək tapşırılıb. Hökumə
Məşhur xizəkçinin öldüyü hoteldəki yanğına görə 5 nəfər saxlanıldı
Məlum olduğu kimi, ötən gün Türkiyənin Bursa şəhərinin Uludağ bölgəsində yerləşən hoteldə yanğın hadisəsi olub. "Qafqazinfo" "TRT Haber"ə istinadən xəbər verir ki, hadisə ilə bağlı hotel rəhbəri ilə birlikdə 5 nəfər saxlanılıb. Qeyd edək ki, yanğında Türkiyə Xizək və Snoubord Müəllimlər
"Starlink"in sürətli internet xidməti Ermənistanda aktiv edildi
Amerikalı sahibkar İlon Maskın "Starlink" qlobal peyk rabitə sisteminin xidmətləri Ermənistanda istifadəyə verilib. Ermənistan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin yüksək texnologiyalar sənayesi naziri Mxitar Ayrapetyan bildirib. "Starlink"in regionda buraxılması planlar
İran Trampın məktubuna cavab verib
İran ABŞ Prezidenti Donald Trampın Omanın vasitəçilik xidmətlərindən istifadə edərək İslam Respublikasının ali dini lideri Əli Xamneyiyə ünvanladığı məktubuna rəsmi cavab verib. "Report"un məlumatına görə, bunu İranın xarici işlər naziri Abbas Əraqçi IRNA agentliyinə müsahibəsində deyib. "Dünə
Putin Trampın Qrenlandiyanın ABŞ-yə birləşdirilməsi ideyasına münasibət bildirdi
"Ağ Ev rəhbəri Donald Trampın Qrenlandiyanı ABŞ-yə birləşdirmək planı ciddidir". "RİA Novosti"yə istinadən xəbər verir ki, bunu Rusiya Prezidenti Vladimir Putin "Arktika - dialoq ərazisi" beynəlxalq Arktika forumunda çıxışı zamanı deyib. "Söhbət ABŞ tərəfinin Qrenlandiy
Tramp dünyanın ən təhlükəli cinayətkar dəstələrindən birinin başçısının həbs olunduğunu açıqladı
Başqa cinayətlərlə yanaşı, narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi və adam oğurluğu ilə məşğul olan "Mara Salvatrucha" beynəlxalq cinayətkar qruplaşmasının başçısı həbs edilib. -ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp "Truth Social" sosial şəbəkəsində bildirib
"TikTok"un yaradıcısı Çinin ən varlı adamı oldu
"TikTok" servisinin sahibi olan "ByteDance"in yaradıcısı Çjan İmin Çinin ən varlı adamları reytinqində liderliyi ələ keçirib. xəbər verir ki, bu barədə "Bloomberg" məlumat yayıb. 41 yaşlı iş adamının sərvəti 2024-cü ildə 13,6 milyard dollar artıb və 2025-ci ilin mart ayını
Ermənistanda kütləvi həbslər: 12 müxalifətçi saxlanıldı
Ermənistanda "Ana Ermənistan" müxalifət blokunun 12 tərəfdarı saxlanılıb. Ermənistan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə blokun Gümrü meri vəzifəsinə namizədi Karen Simonyan məlumat verib. O qeyd edib ki, blokun saxlanılan fəallarından olan Emmaq Qriqoryan azad edilib. "O, iki övladını