BQXK mina probleminin həllində Azərbaycana dəstək verməyə hazır olduğunu açıqlayıb
BQXK mina probleminin həllində Azərbaycana dəstək verməyə hazır olduğunu açıqlayıbBeynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsi (BQXK) mina probleminin həllində Azərbaycana dəstək verməyə hazır olduğunu açıqlayıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, bu barədə BQXK-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri Draqana Koiç "Azərbaycanda əlilliyi olan şəxslərin və mina qurbanlarının müdafiəsi" mövzusunda keçirilən dəyirmi masada çıxışı zamanı deyib.
Onun sözlərinə görə, Azərbaycanda mina qurbanlarının 90 faizindən çoxu kişilərdir: "Təəssüf ki, Azərbaycan mina problemi ilə üzləşib. Mina qurbanlarına yardım çox vacibdir. Onların ailələrinin ehtiyac duyduğu xidmətlərlə təmin edilməsi çox vacibdir. Biz öz dəstəyimizi Ombudsman Aparatına göstərməyə hazırıq. Məqsədimiz qabaqcıl təcrübələri nəzərdən keçirmək, boşluqları müzakirə edib onları aradan qaldırmaqdır".