"Bu gün bütün dünya Azərbaycan əleyhinə birləşib" - DEPUTAT
"Bu gün bütün dünya Azərbaycan əleyhinə birləşib" - DEPUTAT"Bu gün bütün dünya Azərbaycan əleyhinə birləşib. Avropa dövlətləri bizə nifrətini gizlədə bilmir. Çünki biz onların oyunlarını pozmuşuq. İndiki məqamda çıxış yolu məhz türk dünyası arasında münasibətlərin inkişafıdır. Türk dövlətləri arasında inteqrasiya güclənməlidir. Biz buna çalışırıq".
O bildirib ki, bu prosesdə ən fəal dövlətlər Azərbaycan və Türkiyədir: "Ola bilsin, Orta Asiya ölkələri hələ də bu prosesin nə qədər çətin olduğunu anlamır. Amma otuz il ərzində gördüklərimiz bizi ayıltdı".
"Bu gün dünyada çox ciddi proseslər gedir, beynəlxalq nizamı dəyişir. Dünyada ədalətsizliklər artır. Beynəlxalq təşkilatların qətnamələri yerinə yetirilmir. Bunu biz də 30 il ərzində görmüşük. Beynəlxalq təşkilatlar, bütün dünya torpaqlarımızı azad etdiyinə görə bizə qarşıdır. Əgər beynəlxalq təşkilatlar işlərini yerinə yetirə bilmirsə, biz nə etməliyik?!. Bu gün Azərbaycan çox haqlı olaraq türk dövlətləri ilə əlaqələri gücləndirir. Bu həmrəyliyin bir siyasi təşkilat kimi gücləndirilməsi prioritet olmalıdır".