Gömrük İdarəsi gömrük qaydalarını pozub
Gömrük İdarəsi gömrük qaydalarını pozubAstara Gömrük İdarəsi barəsində inzibati iş başlanıb.
Qaynarinfo xəbər verir ki, idarə İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 485.1-ci (Gömrük Məcəlləsi ilə müəyyən edilmiş hallarda, mallar və nəqliyyat vasitələri Azərbaycan Respublikasının gömrük ərazisinə gətirilərkən Azərbaycan Respublikasının gömrük sərhədindən keçmə barədə və ya gömrük ərazisindən aparılarkən malların və nəqliyyat vasitələrinin aparılması barədə müvafiq icra hakimiyyəti orqanına məlumatların verilməməsinə və ya təhrif olunmuş məlumatın verilməsinə, yaxud malların və nəqliyyat vasitələrinin məlumatda göstərilən yerə müəyyən edilmiş vaxtda çatdırılmaması) maddəsi ilə ittiham edilib.
İş baxılması üçün Nizami Rayon Məhkəməsinə göndərilib və hakim Mətanət Hacıyevanın icraatına verilib.
485.1-ci maddəyə əsasən, fiziki şəxslər 20 manatdan 50 manatadək, vəzifəli şəxslər 70 manatdan 100 manatadək, hüquqi şəxslər 250 manatdan 500 manatadək məbləğdə cərimə edilir.
Astara Gömrük İdarəsinin sədri vəzifəsinin müvəqqəti icrası sözügedən İdarənin rəis müavini Kazımov Samir Hadı oğluna tapşırılıb.