"Bakıda və Sumqayıtda yaşayan ermənilərin Xankəndi və İrəvana köçürülməsi düzgün yanaşma deyil" - EKSPERT
"Bakıda və Sumqayıtda yaşayan ermənilərin Xankəndi və İrəvana köçürülməsi düzgün yanaşma deyil" - EKSPERT"Bakıda və Sumqayıtda yaşayan ermənilərin Xankəndi və İrəvana köçürülməsi düzgün yanaşma deyil. Onlar ən azından Azərbaycanın müstəqillik və müharibə dönəmində Bakıda yaşayıblar. Bakıda yaşayan ermənilər qarşı tərəfə Azərbaycan əleyhinə hər hansı təhlükəli informasiya ötürməyiblər addım atmayıblar. Onlar burada yaşayıblar və daimi yerləri var. Ermənilərin ora köçürülməsi inandırıcı deyil. Həmin ermənilər əvvəldən burada yaşayıblar. Məsələn eləsi ola bilər ki, istər azərbaycanlı, istərsə də erməni olsun müharibə zamanı qaçıb gəlib yaşayıblarsa onları geri qaytara bilərlər. Xocalıda zamanında evlər tikilirdi. Həmin evlər tikilən zaman mesheti türkləri aparılmışdı və orada yerləşdiriləcəkdi. Onların belə yerləşdirilməsi mümkündür".