Qarabağda yaşayan erməni sakinlərinin pensiya məsələləri necə tənzimlənəcək? - AÇIQLAMA
Qarabağda yaşayan erməni sakinlərinin pensiya məsələləri necə tənzimlənəcək? - AÇIQLAMAQarabağ iqtisadi rayonunda konstitusion hüquqlarımız bərpa edildikdən sonra regionda idarəetmə və quruculuq işləri davam edir. Qarabağda yaradılan "rejim" erməni sakinlərinin mənafeyini nəinki qorumayıb, eyni zamanda istismar edib. Separatçı rejim "qaydalar" qoymaqla erməni sakinlərini oyuncağa çevirib. Azərbaycan vətəndaşlığını qəbul edən ermənilər ilə bağlı daha bir maraqlı məqam yaranır. Məlum olduğu kimi erməni sakinlərin pensiya məsələləri "rejim"in qoyduğu "qaydalar" əsasında həyata keçirilirdi və onların pensiya yaş həddini, kim və haraya nə ödədiyini bilmirik. Azərbaycanda isə pensiyaya çıxma yaşı aydındır ki, kişilərdə 65 qadınlarda isə 63-dür. Bu baxımdan işğaldan azad olunmuş ərazilərdə yaşayan erməni sakinlərinin pensiya məsələləri necə həll olunacaq?