Baş Prokurorluq portal təsisçisinə bəraət hökmündən protest verib
Baş Prokurorluq portal təsisçisinə bəraət hökmündən protest veribDövlət ittihamçısı "Patrul.az" MMC-nin və eyni adlı xəbər portalının təsisçisi Səməndər Niftəliyevin hökmündən apellyasiya protesti verib.
Bu barədə Baş Prokurorluğun Mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
"Patrul.az" MMC-nin və eyni adlı xəbər portalının təsisçisi Səməndər Niftəliyevin tanışı Həmzə Hüseynli ilə qabaqcadan əlbir olaraq vətəndaşa şəxsi həyatı ilə bağlı videogörüntülərinin media və sosial şəbəkə səhifələrindən silinməsi barədə yalan vəd verərək onun 2 800 manat məbləğində pul vəsaitini ələ keçirmələrinə əsaslı şübhələr müəyyən edildiyindən fakta görə Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi tərəfindən Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri ilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılmış və iş baxılması üçün məhkəməyə göndərilib.
Sabunçu Rayon Məhkəməsinin 8 dekabr 2023-cü il tarixli hökmü ilə S.Niftəliyevə bəraət verilib, Həmzə Hüseynli isə zərərçəkmiş şəxsə vurulmuş ziyanı ödədiyinə görə eyni tarixli qərarla barəsində cinayət təqibinə bəraətverici əsaslar olmadan xitam verilib.
Dövlət ittihamçısı tərəfindən 28 dekabr 2023-cü il tarixdə qeyd edilən bəraət hökmündən və qərardan apellyasiya protesti verilib.